Poslední dubnový den skončila první slevová akce na nákup vstupenek na stání na 125. ročník Velké pardubické.

„Předprodej vstupenek na stání byl spuštěn už na začátku února a do prodeje bylo uvolněno na čtyři a půl tisíce lístků. Jejich běžná cena je 190 korun. Ovšem pro ty, kteří si s nákupem pospíší, připravil Dostihový spolek Pardubice zajímavé slevy. Od 1. května do 31. července stojí vstupenky 149 korun," uvedla PR manažerka Dostihového spolku (DS) Kateřina Nohavová.

Tribuny vyprodány koncem prázdnin

Současně lze také v předprodeji zakoupit vstupenky k sezení na všechny tribuny. Jejich ceny se pohybují od 200 do 3600 korun podle umístění a komfortu tribuny.

„V loňském roce jsme měli vstupenky na tribuny vyprodány už koncem prázdnin, v den startu Velké pardubické jsme mohli nabídnout jen pár posledních lístků na stání. Pokud si tedy letošní ročník nechcete nechat ujít, kupte si vstupenky už nyní," nechal se slyšet ředitel DS Michael Skalický.

Pro návštěvníky dostihů jsou připraveny i slevy na vstupném na základě předložené jízdenky Českých drah s cílovou stanicí Pardubice či dokonce vstupné zdarma pro rodiče dětí, které přinesou vybarvené omalovánky.

Dostihová sezona začíná už na konci tohoto týdne, první závody se poběží v pátek 8. května. „Měsíc květen bude na dostihové mítinky bohatý. Po Zahajovacím dostihovém dnu nás 23. května čeká první kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a hned o týden později připravujeme další dostihový den," prozradil Michael Skalický s tím, že na všechny dostihové dny je vypsáno po osmi dostizích.

Turnikety prošlo 
30 tisíc lidí

V loňském roce byl v Pardubicích o dostihy mimořádný zájem. Není překvapením, že nejnavštěvovanějším dostihovým dnem na pardubickém závodišti byla v uplynulé sezoně říjnová neděle se 124. Velkou pardubickou.
„Turnikety prošlo téměř třicet tisíc diváků, tedy o sedm tisíc více, než v roce předchozím," uvedla Hana Kamenická z Dostihového spolku.

Druhou nejnavštěvovanější akcí byla na začátku září 2014 výstava Koně v akci, kterou si nenechalo ujít přes šest tisíc milovníků koní. Ani kvalifikace na Velkou pardubickou nezůstala pozadu co do návštěvnosti. Průměrně každou navštívilo kolem čtyř tisíc diváků.