Stejně jako loni ovlivnila přípravu termínové listiny koronavirová pandemie. Začne se první kvalifikací a pozitivní zprávou je, že se na závodiště v omezeném počtu dostanou i diváci. „Požádali jsme o udělení výjimky na první kvalifikaci, ministerstvo zdravotnictví nám vyšlo vstříc. Můžeme obsadit alespoň 10 procent kapacity míst k sezení,“ uvedl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

„Protože se od pondělí 17. května uvolňují kulturní akce s povolenou účastí až 700 osob, jednáme o stejných podmínkách také pro nás. Předpokládáme, že konkrétní rozhodnutí budeme mít nejpozději začátkem příštího týdne, kdy také spustíme online prodej vstupenek,“ dodal Müller.

Kromě kvalifikačního seriálu a 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se v tomto roce uskuteční ještě sobotní mítink před Velkou pardubickou a Závěrečný dostihový den. Naplánovány jsou i dva páteční mítinky, které nabídnou kombinaci rovinových dostihů a dostihů přes proutěné překážky.

„Nejen já, ale všichni překážkoví jezdci jsme rádi, že pardubická sezona začne. Doufáme, že proběhne v trochu lepších podmínkách než ta loňská. A taky, že přijdou konečně diváci, protože i pro ně dostihy samozřejmě děláme,“ řekl před sezonou Jan Kratochvíl, žokej a vítěz Velké Pardubické.