Bitva o všechno? Ještě ne tak úplně, ale pokud chtějí pardubičtí basketbalisté dále pomýšlet na medaili, musejí dnes prostě Děčín porazit. Podobné zaváhání jako v prvním duelu čtvrtfinálové série, by se před pátečním výjezdem na sever Čech rovnalo spáchání harakiri. Tuto skutečnost si moc dobře uvědomuje také kapitán ZBYNĚK POSPÍŠIL. Přeje si, aby pardubičtí fanoušci vytvořili v hale na Dukle červenou lávu, která by svou teplotou a energii roztavila Válečníky z Děčína.

Kapitáne, prohráváte 0:1 na zápasy. Ještě to úplný konec zdaleka neznamená. Jenže po třech výhrách v řadě ze vzájemných zápasů je Děčín hodně psychicky nahoře, nemyslíte?
Je to tak. Děčín si výhodu domácí prostředí uhájil. A teď je řada na nás. Pokusíme se ho dostat do nějaké nejistoty. Ať je to, jak chce, pokud máme pomýšlet na úspěch, musíme dnes vyhrát. To je naprostá povinnost. K tomu abychom dosáhli na postup, ale musíme zvítězit i venku.

První duel potvrdil, že se můžete opřít o útok. S obranou je to ale horší. Stála místo trenéra Slowiaka a rovněž pod koučem Bohunickým je to bída. Skoro se dá říct, že by nepomohl ani příchod slavného Larry Browna…
(zamyslí se) Ano. Nejvíce nás tlačí bota v obraně. V play off už ale není čas na to měnit celý systém obrany. Ani to není ve schopnostech žádného týmu. Spíše musíme zapracovat na detailech, které nám chyběly v jednotlivých situacích. Rozebrali jsme si děčínský zápas u videa. A poté jsme diskutovali o věcech, které jsme dělali špatně.

Utkání se hraje v menší hale, což by mohla být momentálně vaše výhoda. Při užším kontaktu s diváky bude atmosféra daleko bouřlivější než v poloprázdné ČEZ Areně, souhlasíte?
Stoprocentně je to lepší. Už jenom pro tu atmosféru se na utkání všichni těšíme. Kontakt s fanoušky je úplně jiný než  ve velké hale. Přestože tam bude méně lidí, očekávám velice hlučnou atmosféru. Jsme zvědavi, jak to bude vypadat. A doufám, že si Děčín prožije stejné peklo, jako my u něj.

Navíc v hale na Dukle trénujete, takže tam máte nastříleno. Rozhodně více než v ČEZ Areně, kam se dostanete jednou za uherský rok…
Věřím, že i tento faktor se projeví. Vypadá to, že všechny výhody jsou  na naší straně. Nicméně se tím nesmíme nechat uchlácholit a ani na to nemíníme spoléhat. Rozhodně budeme spoléhat více naší obranu, než na to, že hrajeme v hale na Dukle.

Hala na Dukle by dnes měla být nadupaná až po střechu

Nemusí být, ale také může… Co máme na mysli? Poslední domácí zápas sezony. V některých případech tato slova nahání hrůzu. Je totiž rozdíl, když se hraje finálová série a když teprve čtvrtfinálové  duely. A to je právě případ pardubických basketbalistů. Jeden z aspirantu na medaile se dnes pokusí odvrátit děčínskou výhodu. Severočeši totiž vedou 1:0 na zápasy a v případě úspěchu by byli blízko k postupu.
Dnes 18.00: BK JIP Pardubice – BK Děčín (hala na Dukle).

Vy jste nás usmažili v bílém pekle? Tak teď se těšte na to červené! Podobný vzkaz klidně mohou poslat pardubičtí hráči svému čtvrtfinálovému soupeři. Zápas se totiž odehraje v podobném prostředí jaké panuje v Děčíně. V menší hale na Dukle místo letiště zvané ČEZ Arena…

„Všichni dobře víme, jaké prostředí vládne v Děčíně. Proto bych hrozně rád pozval všechny fanoušky do naší domovské haly na Duklu. Hodně jsem slyšel o tom, že naposledy, když se play off hrálo na Dukle, diváci vytvořili fantastické prostředí. Já i všichni hráči budeme velmi vděční za každého fanouška, který se připojí k našemu týmu. Věřím, že jak všichni hráči, tak i naši příznivci v hledišti odevzdají v tomto zápase úplné maximum," říká před klíčovou bitvou pardubický trenér Dušan Bohunický.

V prvním duelu této třaskavé série inkasovalo jeho družstvo potupnou stovku. Právě proto se před utkáním kladl největší důraz na zlepšení obranné fáze.
„Musíme se odrazit od zlepšené hry na naší obranné polovině. Naší snahou bude začít už kvalitním útočným doskokem po našich neúspěšných střelách, abychom atakovali soupeře ve větším množství hráčů. Tím zabráníme jeho jednoduchým doskokům a následné přechodové fázi. Také chceme zlepšit hru v kombinaci pick and roll, kterou Děčín produkoval ve velké míře s Levellem Sandersem," poodhaluje karty pardubický kouč.

Beksa se před začátkem play off potýkala s početnou marodkou. Už v Děčíně naskočili do hry Kotas, Bohačík, Pospíšil i Žabas. Jediným chybějícím článkem pardubického „lega" zůstal Muirhead.
„Start Coreyho je stále nejistý. Pravděpodobně se o něm rozhodne až těsně před utkáním," poslal nadějnou zprávu k pardubickým fanouškům Dušan Bohunický.