Drama se šťastným koncem. Basketbalisté Pardubic v zápase 4. kola Kooperativa NBL porazili Prostějov 102:94 v prodloužení. Východočeši dokázali v prvním poločase stáhnout třináctibodovou ztrátu.
V úplném závěru zase třikrát srovnal krok soupeř. A v nastavení opět kralovala Beksa.

Svitavy začaly v Děčíně výborně, ale nakonec prohrály.

BK JIP Pardubice – Ariete Prostějov 102:94 po prodl. (23:25, 44:46, 69:63, 86:86).
Body: Wohl 27, Pandula 17, Půlpán 14, Škranc 13, Kohout 10, Bohačík 9, Příhonský 7, Sanders 5 – Slezák 29, Nečas 16, Mrviš 11, Tomanec 11, Šteffel 9, Marko 8, Kouřil 7, O. Peterka 3.
Diváci: 600.

Pardubice vtrhly do utkání impozantně, po minutě a půl vedly 8:3. Jenže Prostějov nepatří k týmům, které před náletem zalezou do krytu a okamžitě otočil stav ve svůj prospěch. V první čtvrtině domácí ještě stačili držet krok, za to ve druhé převzali otěže do rukou Orli. Hosté tři a půl minuty před koncem poločasu měli náskok třinácti bodů (29:42). Ale ještě do přestávky se děly věci; Pardubice brilantním výkonem srovnaly na 44:44!

V nastoleném tempu Beksa pokračovala i v úvodu druhé půle, kdy dokonala obrat a dostala se do vedení. Po třetí desetiminutovce držela příznivý náskok šesti bodů (69:63). Ale největší drama teprve přišlo: Orli v úplném závěru třikrát srovnali dvoubodové vedení domácích a šlo se do prodloužení (86:86). V něm byli pro změnu úspěšnější zase domácí.

BK Děčín – Qanto Tuři Svitavy 83:67 (22:23, 47:31, 68:57).
Nejvíce bodů: Houška 13, Tucker 13 – Abercrombie 13, Votroubek 12, Špaček 10, Vaňák 10.
Tuři zahájili utkání impozantně. Po první čtvrtině vedli o bod (23:22). Jenže pak přišel z jejich strany útlum. Domácí druhou desetimitovku vyhráli 25:8 a zápas už z rukou nepustili.