Drama se šťastným koncem pro Pardubice

Kooperativa NBL: Basketbalisté Svitav v úvodu zaskočili Děčín, ale nastolené tempo neudrželi

9.10.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Drama se šťastným koncem. Basketbalisté Pardubic v zápase 4. kola Kooperativa NBL porazili Prostějov 102:94 v prodloužení. Východočeši dokázali v prvním poločase stáhnout třináctibodovou ztrátu.
V úplném závěru zase třikrát srovnal krok soupeř. A v nastavení opět kralovala Beksa.

Svitavy začaly v Děčíně výborně, ale nakonec prohrály.

BK JIP Pardubice – Ariete Prostějov 102:94 po prodl. (23:25, 44:46, 69:63, 86:86).
Body: Wohl 27, Pandula 17, Půlpán 14, Škranc 13, Kohout 10, Bohačík 9, Příhonský 7, Sanders 5 – Slezák 29, Nečas 16, Mrviš 11, Tomanec 11, Šteffel 9, Marko 8, Kouřil 7, O. Peterka 3.
Diváci: 600.

Pardubice vtrhly do utkání impozantně, po minutě a půl vedly 8:3. Jenže Prostějov nepatří k týmům, které před náletem zalezou do krytu a okamžitě otočil stav ve svůj prospěch. V první čtvrtině domácí ještě stačili držet krok, za to ve druhé převzali otěže do rukou Orli. Hosté tři a půl minuty před koncem poločasu měli náskok třinácti bodů (29:42). Ale ještě do přestávky se děly věci; Pardubice brilantním výkonem srovnaly na 44:44!

V nastoleném tempu Beksa pokračovala i v úvodu druhé půle, kdy dokonala obrat a dostala se do vedení. Po třetí desetiminutovce držela příznivý náskok šesti bodů (69:63). Ale největší drama teprve přišlo: Orli v úplném závěru třikrát srovnali dvoubodové vedení domácích a šlo se do prodloužení (86:86). V něm byli pro změnu úspěšnější zase domácí.

BK Děčín – Qanto Tuři Svitavy 83:67 (22:23, 47:31, 68:57).
Nejvíce bodů: Houška 13, Tucker 13 – Abercrombie 13, Votroubek 12, Špaček 10, Vaňák 10.
Tuři zahájili utkání impozantně. Po první čtvrtině vedli o bod (23:22). Jenže pak přišel z jejich strany útlum. Domácí druhou desetimitovku vyhráli 25:8 a zápas už z rukou nepustili.

9.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.