Drama v aréně: Tatran rozhodl minutu před koncem

Pardubice – Déjà vu. Přesně takový pocit musí pardubičtí florbalisté zažívat vždy, když nastoupí v Tipsport areně proti střešovickému Tatranu.

22.9.2016

I počtvrté zde proti stejnému soupeři podali sympatický výkon, ale na body to opět nestačilo. Šestnáctinásobný mistr si z Pardubic odvezl výhru 7:6.

O tom, že se diváci v hale rozhodně nebudou nudit, napověděl už samotný úvod sobotního střetnutí. V první desetiminutovce se totiž trefily oba celky. V 6. minutě nejprve poslal hosty do vedení Jan Svoboda, za půl minuty bylo ovšem opět srovnáno, když rychlý brejk využil Michal Janeček. Třicetivteřinový rozestup dělil rovněž další dvě branky. Z pětiminutové početní převahy pak domácí vytěžili pouze jednu branku, když se v 17. minutě prosadil Jakub Burian.

DO TŘETÍ TŘETINY VSTUPOVALI S VEDENÍM

Ve druhé části byli diváci svědky dvou gólů na obou stranách. Za domácí se dvakrát trefil Martin Zozulák, za hosty korigovaly Milan Meliš a Mikuláš Komárek. Do závěrečné třetiny tak vstupoval Sokol s nadějným vedením 5:4, o které však záhy přišel.

Pardubičtí hráči sahali po vyrovnání, které však ne a ne přijít. Fanoušci Sokola se nakonec dočkali v 58. minutě, kdy střelu Marka Ďopana dorazil za záda Rebra Ivo Teichman. Bohužel to však nebyla poslední trefa v základní hrací době. V čase 59:06 rozhodl o výhře hostů Jan Řehoř a tři body tedy putují do Střešovic.

I přes prohru si však Sokol připsal jeden významný úspěch. Čekalo se, že dojde v 1. kole letošní sezóny k překonání rekordu v návštěvnosti na utkání základní části. Ale zřejmě málokdo čekal, že k tomu dojde právě v Tipsport areně. Do pardubické arény si nakonec našlo cestu 2 112 diváků, což znamená historický rekord v počtu návštěvníků na utkání základní části nejvyšší soutěže.

Komentář domácího trenéra Ondřeje Vichra: „Chtěl bych v první řadě poděkovat všem divákům, kteří přišli. Věřím, že se nenudili, viděli strhující utkání, které se rozhodlo až v poslední minutě. Jsem pyšný na náš klub, že dokáže zorganizovat tak špičkovou akci. Dřeli jsme, na body to nakonec nebylo, ale věřím, že si je vezmeme v příštím zápase."

1. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – Tatran Střešovice 6:7 (3:2, 2:2, 1:3)
Branky a asistence Pardubic: Janeček (Mědílek), Němeček (Dlesk), Burian (Zozulák), Zozulák (Teichman), Zozulák (Pakosta), Teichman (Ďopan)
Sestava Pardubic: Levínský (Musil) – Ďopan, Brychta, Oubrecht, Mědílek, Krigovský, Škeřík, Štěrba – Teichman, Pakosta, Zozulák, Janeček, Gregor, Burian, Němeček, Junek, Dlesk, Chmelař, Petr-

G2 liga juniorů – 1. a 2. kolo
∙ Sokol Pardubice – PSN Tatran Střešovice 4:8 (2:5, 1:1, 1:2)
branky (asistence) domácích: 1. Šmíd, 18. Savický (Petr), 23. Savický, 57. Černý (Žáček)
sestava domácích: Víšek, Zahálka – Kulhavý, Slabý, Petr, Svoboda, Janeba, Emlar, Weisser, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Koubek, Štarman, Žáček, Kadleček, Černý, Elicer, Pinček
∙ Sokol Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
branky (asistence) domácích: 8. Šmíd (Kulhavý), 14. Petr (Pakosta), 21. Pakosta (Petr)
sestava domácích: stejná, jen místo Zahálky Musil

22.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Ordinace se zavírat nebudou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
AKTUALIZUJEME
20

Volební místnosti se znovu otevřely, účast zatím vysoká

Volby pokračují až do 14 hodin, výsledky budou večer

Pardubický kraj – Nejdůležitější volby po sametové revoluci. Tak mnozí hovoří o letošních volbách do Poslanecké sněmovny. A v prvních hodinách se zdálo, že voliči hlasování skutečně neberou na lehkou váhu. Někde se na páteční možnost vhodit svůj hlas do volební urny dokonce stály fronty.

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Pardubice – 2:0, 2:3, 4:3. Po utkání obratů získali hokejisté Pardubic druhou výhru nad Zlínem. V utkání 15. kola Tipsport extraligy rozhodl v prodloužení francouzský útočník Sacha Treille.

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

Pardubice - Úderem druhé se otevřely volební místnosti v celé republice. Pardubický deník byl u toho, když se tak stalo na Základní škole Bratranců Veverkových v centru Pardubic.

Pardubická kapela Trdlo oslaví 35 let se stejně starými Kameloty

Pardubice – Nejen volbami jest člověk živ. Místo sledování volebních výsledků tak může v sobotu večer zajít například do pardubického hudebního klubu Žlutý pes na Cihelně, kde oslaví 35 let existence pardubická kapela Trdlo, mimo jiné vítězka Porty 1997.