Nymburk ve všech pádech. V neděli se radoval z vítězství v Českém poháru a od pondělí v jeho prostředí rozbila stan reprezentace. „Sešli jsme se už v pondělí. Dopoledne trénovali hráči, kteří o víkendu neabsolvovali žádné utkání. Především mám na mysli účastníky Českého poháru. Dá se říci, že to byla téměř polovička týmu. Ta druhá se připojila až odpoledne, aby kluci mohli pošetřit síly po tom poháru. Úterní dopolední trénink byl spíše aktivační. Na jeho začátku byla řízená střelba, za to na konci si mohli hráči zastřílet podle svého. Odpolední jednotka už bude zaměřen na taktiku. Mimo to se připravujeme i u videa při sledování našich soupeřů,“ vysvětluje manažer České reprezentace Martin Šob.

Tři dny a tradá… Národní tým má minimum času na sehrání. Už ve čtvrtek totiž odlétá do Sofie. „Tím, že máme na přípravu jen tři dny, tak trenér Ronen Ginzburg oznámil hráčům, že spíše než taktiku budeme spoléhat na urputnost, sílu a koncentraci. Na nějakou větší taktiku a sehranost prostě není prostor. Naší výhodou je fakt, že tým se oproti prvnímu reprezentačnímu oknu prakticky neobměnil,“ uvedl Šob.

Lvi jdou znovu do akce
Pátek 23. února (17.00)
Bulharsko – Česká republika
Neděle 25. února (17.00)
Island – Česká republika

Nominace českého týmu na zápasy kvalifikace o MS 2019 – pivoti: Patrik Auda (Rosa Radom, Pol.), Ondřej Balvín (Herbalife Gran Canaria, Šp.), Václav Bujnoch (BK Opava), Martin Kříž, Martin Peterka (oba ČEZ Basketball Nymburk). Křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Lukáš Palyza (GTK Gliwice, Pol.), Blake Schilb (Real Betis Sevilla, Šp.), Ondřej Sehnal (USK Praha). Rozehrávači: Viktor Půlpán (BK JIP Pardubice), Jakub Šiřina (BK Opava), Tomáš Vyoral (Basketball Nymburk).