Druhé místo obsadil plzeňský mladík Zdeněk Simota. Zajel velmi dobrý závod, spolu s Drymlem procházel celým závodem neporažen a teprve v poslední sérii při vzájemném souboji s ním ztratil jediný bod v souboji o vítězství v závodě.

Třetí skončil poměrně překvapivě Tomáš Suchánek. Na středečním pardubickém setkání s novináři říkal, že se mu v poslední době nedaří a hrozně rád by vše otočil na domácí dráze. Stalo se, až na jednu jedinou jízdu kdy nebodoval třikrát vyhrál a jednou přijel druhý. Celkově pak dokázal porazit i v poslední době velmi dobře jedoucího Luboš Tomíčka. Ten musel nejprve dohnat ztrátu z úvodu závodu když mu na startu jeho první jízdy vypověděl službu jeho motor, ale v dalším průběhu ztrátu dohnal a závod dokončil se stejným bodovým ziskem jako Suchánek. O třetím místě tak rozhodla dodatkové jízda, která však řešila pouze postavení na stupních vítězů, protože do mistrovství Evropy se kvalifikovali z Pardubic první čtyři jezdci.

Obrovským smolařem závodu se stal osmnáctiletý Matěj Kůs. Dva defekty, ho připravily o čtyři body a největší překvapení závodu. V závodu startovali i další tři pardubičtí jezdci, těm se však příliš nepovedl a obsadili 13.-15. místo v pořadí Roman Andrusiv, Pavel Fuksa a Jaroslav Petrák.

V letošním mistrovství Evropy nás tak bude reprezentovat loňský finalista tohoto šampionátu Aleš Dryml a mistr republiky 2006 Adrian Rymel. Ti pojedou 20. května v ukrajinském Lvově. Kvarteto úspěšných z Pardubic se rozdělilo takto. Do německého Stralsundu zamíří 1. května Lukáš Dryml a Zdeněk Simota. Nejdelší cestu za závodem úvodního kola čeká Tomáše Suchánka a Luboš Tomíčka. Ti pojedou 31. května do ruského Togliatti. Nominaci schválilo ještě večer po závodě vedení české ploché dráhy.

„Dnešní vítězství mně těší ze dvou důvodů. Za prvé čistě ze sportovního hlediska kdy chce člověk dokázat, že je nejlepší a za druhé, že jsem dokázal těm co říkali, že už na to nemám opak,“ říkal po závodě šťastný Lukáš Dryml.Tomu někteří vyčítali, že loni v zimě požádal o přidělení divoké karty pro závody mistrovství světa a když mu ji Svaz ploché dráhy přidělil toto rozhodnutí kritizovali. „V loňském mistrovství světa jsem měl jet nakonec finálový kvalifikační závod, protože byla spousta zraněných, ale ta kalvárie potkala i nás a proto jsem tam nejel. Potěšilo mě, že Svaz pro který byla účast ve finále splněním nominačních kritérií toto uznal a do MS mě nominoval, ale naštvali mě řeči, že na to nemám právo a všechno to kolem. Takže tento závod v Pardubicích byl mojí ráznou odpověďí všem pochybovačům a zároveň také poděkování všem, kteří mi věřili,“ sdělil po národní kvalifikaci šťastný Lukáš Dryml..“