7. srpna:
příjezd, výstava, beseda s jezdci a promítání dokumentů ze soutěží minulého století
8. srpna:
8:00–9:00 – prezentace, roz- dělení do skupin
9:15 – rozprava
9:30–11:30 – volné jízdy – jízdy pravidelnosti
12:30–14:00 – společná jízda
14:45–16:45 – Cross Country
17:30 – vyhlášení výsledků
18:00 – promítání
9. srpna:
volné jízdy terénních motocyklů

Akci Classic Enduro Přelouč pořádá Cross Club Přelouč, a to od tohoto pátku do soboty v přeloučském areálu Tank Power.

„Jedná se o sraz přátel a majitelů starších enduro strojů a jezdců, kteří si společně zavzpomínají na zlaté časy československého endura. Celá akce je myšlena jako obdoba úspěšných, ale zrušených setkání v Benešově," uvedl za organizátory Michal Griger.

Přespat se dá pod stanem i v karavanu

Kdo bude chtít, může si s sebou přivézt i stan. „K dispozici budou sprchy, toalety a stylová roubenka s možností zakoupení občerstvení. Je tu i možnost stanování i ubytování v karavanech, kemp u roubenky bude v době akce v provozu," dodal Michal Griger.

A co na účastníky závodu čeká? „Pro jezdce bude vyznačen krátký okruh enduro charakteru. Na závodníky čekají malé výjezdy, sjezdy a přírodní pasáže. V obtížnější sekci bude možné těžší pasáže okruhu objet," podotkl Michal Griger, podle kterého je trasa lehce sjízdná pro Jawy „kývačky", Jawy „Libeňáky", Jawy 90 i pro rychlé motocykly osmdesátých let.

V sobotu budou na programu jízdy pravidelnosti. „Při volném ježdění si každý závodník při průjezdu startovací a cílovou bránou určí tři kola měřená. Tuto soutěž vyhrají jezdci s nejmenším rozdílem časů," popsal podstatu jízd pravidelnosti Griger.

Zájemci zde mohou navíc využít lanový park, paintball, vyzkoušet si lukostřelbu, bungeerunning či paintball a geocaching. Součástí akce bude také společná jízda za doprovodu policie do 1,5 kilometru vzdálených Břehů u Přelouče. Tam bude na jezdce čekat výstava motocyklů.