Česká republika je dějištěm Poháru vítězů pohárů evropských zemí v softbale. V soutěži startuje osm týmů, které se střetnou způsobem každý s každým. Turnaj je nasměrován do Havlíčkova Brodu, čtyři zápasy se odehrály v Pardubicích na stadionu zvaném Krtkova aréna, v softbalové hantýrce krtek.

„Vysvětlení je prosté. V Havlíčkově Brodě se z důvodu bohatého programu nedaly odehrát včechny zápasy. V nejbližším okolí je několik softbalových stánků, naše Krtkova aréna byla vybrána na základě zjištění, že jsme po organizační stránce nejschopnější a rovněž vzdálenost mezi oběma městy je lehce překonatelná,“ vysvětlil pardubické pořadatelství jeden z organizátorů Tomáš Rambousek.

Jak již bylo řečeno, v Pardubicích byly odehrány čtyři zápasy základní skupiny. Hned ve třech se představil vítěz Českého poháru – Radotínský SK. Pražané mají na soupisce také pardubického odchovance Marka Fibigera. V nabitém kádru se však na hřiště dostal jen chvíli. Jeho spoluhráči ze tří pokusů jednou zvítězili, jednou prohráli a jednou dočasně remizovali.

Centrals HSV (Nizozemsko) – Radotínský SK 13:2.
„Radotín v průběhu zápasu postihlo zranění reprezentačního nadhazovače Breníka, což při absenci týmové jedničky Jetmara znamenalo zvýšení tlaku Nizozemců na jejich obranu a nakonec výraznou prohru českého zástupce,“ zhodnotil zápas Marek Hamáš z tiskové střediska pohárové soutěže.
Radotínský SK – Horsholm Hurricanes (Dánsko) 9:9 po sedmé směně.

„Nevídané drama způsobil Jetmar vstupem do zápasu. V prvních směnách dánský soupeř dostával názvu svého klubu, „hurikáni“ a Radotín především v útoku přehrával. V průběhu třetí směny byl připraven nastoupit Jetmar a obraz hry se postupně obracel. V předposlední šesté směně Radotín otočil skóre ve svůj prospěch z 5:7 na 8:7, když Češpiva odpalem poslal míč až za homerunový plot a připsal pro Radotín tři body. Bohužel nadějný náskok český tým neudržel. Oba soupeři přidali ještě po bodu a po prvním prodloužení byl zápas přerušen za stavu 9:9. Dohrávka čeká oba rivaly v následujícím programu poháru, přesněji dnes dopoledne ale už v Havlíčkové Brodě,“ objasnil Tomáš Rambousek.

BC Control Cobras (Francie) – Decos EHS (Nizozemsko) 0:18. “Na hřišti byl vidět rozdíl několika tříd. Nizozemci patří k největším favoritům na celkové vítězství a svého soupeře propustili z plochy již po čtvrté směně,“ poznamenal Rambousek.

Radotínský SK – BC Control Cobras 14:0. “Ani v tomto utkání nevydrželi francouzští softbalisté obvyklých sedm směn. Zápas skončil po páté. Do hry naskočil na dvě směny náš odchovanec Fibiger,“ neopomenul dodat Rambousek.