Příznivci motorismu si přijdou na své. Velkým lákadlem už je jen samotný závod Semifinále mistrovství Evropy na ploché dráze. „Startovní listina je silná. Jak se říká, budou to závody jako řemen,“ předpokládá šéf pardubické Zlaté přilby Evžen Erban.

V seriálu Mistrovství Evropy se v dobrém světle ukazoval před rokem i nejlepší český jezdec Václav Milík, jenž už má po loňském třetím místu jisté finálové místo. S kým se tam potká? Z pardubického závodu se kvalifikují do finálového bloku jen tři jezdci. „Budou tu i závodníci, jejichž jména známe ze Zlaté přilby,“ říká Erban.

Listina šestnácti startujících je již kompletní. Na start se postaví Antonio Lindbäck ze Švédska, Polák Piotr Protasiewicz, britský talent Robert Lambert, Hans Andersen z Dánska a další. České barvy budou hájit Eduard Krčmář a Zdeněk Simota.

Závod začíná v sobotu ve 14 hodin, ale stadion se otevírá již o pět hodin dříve. Ve fanzóně se uskuteční prohlídka plochodrážní i dakarské techniky, v plánu je i autogramiáda Václava Milíka (12.30). K vidění bude Tatra, se kterou Karel Loprais závodil v Africe či legendární Liazka, kterou na Dakaru řídil Jiří Moskal. Představí se ovšem i účastníci posledního ročníku, mezi nimi i motocyklista Ondřej Klymčiw. „Chceme divákům nabídnout pestřejší program,“ prohlásil Petr Makušev, místopředseda AMK Zlatá přilba Pardubice.

Po závodě následují koncerty a večer slavnostní ohňostroj.