Dějištěm prvního kola je vítkovický stadion v Ostravě. Organizátoři pojali tento závod jako malý test před Zlatou tretrou, takže se diváci mohou těšit na atraktivní podnik, plný českých hvězd.

Pardubičtí příznivci si jistě přejí, aby zářili zástupci Hvězdy. Ta stejně jako v předchozí sezoně jako jediná zastupuje Pardubický kraj v nejvyšší atletické soutěži. Jak družstvo mužů, tak i tým žen Hvězdy v minulosti prokázaly své kvality a oprávněnost startu mezi nejlepšími v republice. Umístění v konečné tabulce každé sezony o tom dostatečně vypovídá. Muži skončili jak v loňském, tak i předloňském roce na vynikající třetí příčce. Rovněž ženy pravidelně obsazují místa v první polovině tabulky. Cílem pro rok 2015 je obhájit pozice.

„Družstvo žen pro letošek mírně posílilo, převážně o mladé závodnice. Věříme, že ty přinesou do týmu nový náboj a jako celek nás to posune na vyšší příčky celkového hodnocení. Stavět budeme na stálicích jako jsou běžkyně Kristiina Mäki, má osoba, běžkyně Kateřině Hálová a Lenka Švábíková. Všechny zmíněné máme s extraligovou soutěží ale i reprezentačními starty bohaté zkušenosti. Velkými posilami jsou jistě i hostující slovenské chodkyně Mária Czáková a Monika Hornáková," prohlašuje nová vedoucí pardubického družstva Jana Kárníková.

Na ženy Hvězdy čekají v letošním roce soupeřky z PSK Olymp Praha, AC TEPO Kladno, AK Olymp Brno, TJ Sokol Kolín, AK Škoda Plzeň, AK SSK Vítkovice a USK Praha.
Muži z Hvězdy se budou pokoušet obhájit své bronzové umístění z loňského roku, ale bude to těžké.

„Na první kolo se omluvilo několik stabilně bodujících závodníků kvůli zranění. Družstvo je tradičně posíleno o hostující běžce a chodce" říká jeho vedoucí Iva Toušová.
Muži budou mít konkurenci v PSK Olymp Praha, AC TEPO Kladno, VSK Univerzita Brno, TJ Sokol Kolín, AK SSK Vítkovice, ASK Slavia Praha a Dukle Praha.

Obléknou modrobílé tílko s hvězdou
ŽENY – sprinty: Anežka Kubištová, Hana Ptáčníková, Zuzana Krupičková, běhy: Kristiina Mäki, Kateřina Hálová, Lenka Švábíková, Lada Vondrová, Lucie Křížová a Denisa Kozáková, tyč: Kateřina Janatová a Zuzana Žabková, trojskok: Karolína Jelínková, chůze: Mária Czáková a Monika Hornáková, vrhy: Jana Kárníková, Kristýna Kroužková, Adéla Korečková, Martina Kluková, Tereza Krejnusová a Andrea Valešová.
MUŽI – sprinty: Miroslav Vinkler a Jiří Vondřejc, běhy: Filip Sasínek, Pavel Dymák, Jan Janů, David Kotek, Dominik Kubec, Jiří Němeček, Lukáš Secký, Jiří Šacl a Petr Vitner, trojskok: Jiří Vondráček a David Beneš, výška: Martin Kalafus, vrhy: Jaroslav Jílek, Antonín Žalský, Dušan Král, Jaroslav Lauterkranc, Tomáš Jirásek, Jan Touš, Petr Koucký a Jakub Voplakal, chůze: Lukáš Gdula, Tomáš Gdula a Michal Morvay.