Až do poslední jízdy. Další extraligový závod družstev na ploché dráze nabídl velkou zápletku. Čtyři týmy se seřadily v rozmezí pouhých dvou bodů. Vyhrál Slaný před pražskou Markétou, na Pardubice zbyla po dodatečném rozjezdu až čtvrtá příčka.

Znovu se potvrdilo, jak je letošní ročník soutěže družstev vyrovnaný. „Možná nejvíce, co pamatuji. Je tady i řada dobrých závodníků ze zahraničí,“ uvedl Václav Milík. Kapitán pardubického týmu přispěl Zlaté přilbě dvanácti body, ale králem večera byla Martin Vaculík.

Nejlepší slovenský závodník a účastník letošního ročníku Grand Prix byl stoprocentní. V šestnácté jízdě navíc jel v roli tzv. Jokera, připsal šest bodů a vrátil Interteam do hry. Vaculík pak Milíka zdolal i v rozjezdu o třetí místo v pardubickém závodu.

„Nikdo nejel podle toho, co jsme očekávali. Ztráceli jsme zbytečně body, na rozdíl od soupeřů se nám moc nedařily starty,“ komentoval závod Milík. Pardubický závodník přiznal, že má starosti s nastavením motocyklu. „Tady na delší dráze se ukáže, jestli ta motorka opravdu jede. Na každou jízdu jsem zkoušel něco jiného, ale bylo to stejné. Loni jsem třeba s nastavením motorky vůbec nemíchal. Měl jsem dvě, jedno z nich fungovalo. Teď pořád hledáme, ale na takové úrovni to nejde,“ prohlásil.

Sezona je v plném proudu. Příští sobotu pojede Milík Grand Prix v Praze. „Blíží se další důležité závody. Zatím jsem jel nejdůležitější o postup do Evropy, ten se mi podařil. S ostatními závody moc spokojený nejsem. Je to i ve mně, ale stoprocentně potřebuji mít i dobrý motor,“ poznamenal šestadvacetiletý jezdec, jenž jezdí týmové soutěže i v Polsku, Švédsku a Německu.

V Česku zatím Zlatá přilba uzavírá aktuální extraligové pořadí. K jednomu vítězství a třetímu místu nyní Pardubičtí přidali dvakrát čtvrtou pozici.

EXTRALIGOVÁ ČÍSLA
Extraliga družstev – 4. závod (Pardubice): 1. AK 3ton Slaný 32 bodů (Krčmář a Jamrog po 12, Simota 7, Valkovič 1), 2. AK Markéta Praha 31 bodů (Kvěch 11, Franc 10, Smetana 7, Chlupáč 2, Škurla 1), 3. SC Interteam 30 bodů (Vaculík 18+3, Klíma 5, Gala a Z. Holub po 3, Hájek 1), 4. AMK Zlatá přilba Pardubice 30 bodů (Milík 12+2, Walasek 9, Štichauer 8, Mikel 1).

Průběžné pořadí extraligy: 1. Interteam 11, 2. Slaný 11, 3. Markéta Praha 10, 4. Pardubice 8.