Vrcholný mítink první poloviny dostihové sezony v Pardubicím nabídl publiku celkem devět dostihů, včetně II. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Ta se běžela jako Pohár Slavia pojišťovny o milion korun.

close II. kvalifikace na Velkou pardubickou. info Zdroj: Milan Kříček zoom_in II. kvalifikace na Velkou pardubickou. „Kdy jsem vyhrál pětkrát, to nevím. Ani to není podstatné. Hlavně, že se daří,“ řekl Faltejsek. Nebývá u něho časté, aby se nechal unést radostnými emocemi. Ale při průchodu „vítěznou“ uličkou po doběhu kvalifikačního Poháru Slavia pojišťovny se tentokrát přeci jen zvedl ze sedla svého ryzáka Korfu a radostně si zařval. „Mám z něj obrovskou radost a věřím mu.S manželkou se o něj staráme pátým rokem,“ řekl o svém koni.

Poslední proutěnou překážku skákali takřka současně Korfu, Aeneas (ž. Kratochvíl) a Santa Klara (ž. Bartoš). Nejvíce sil měl však Korfu, který od obou soupeřů v závěrečných metrech „poodešel“ a zvítězil. Zda půjde i do letošní Velké pardubické na mnohem delší distanci se teprve uvidí.

Po dvou ze čtyř kvalifikací na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou má tedy podmínky pro start v říjnovém dostihovém svátku splněno třiadvacet koní.

Běžely se rovněž další jedničkové dostihy. Klasická steeplechase Zlatý pohár města Pardubic byl znovu záležitostí žokeje Faltejska, majitele Jiřího Charváta a jeho odchovance New Frienda a tentokrát i trenéra Pavla Tůmy.

V Ceně společnosti Tipsport – Červnové cross country Válečníka na 3300 metrů se na start postavili staří známí rychlíci Angkor Wat (ž. Odložil), Mr Zuru (ž. Složil) a Lianel (ž. Kocman), rybník jim ale vypálil šestiletý Nordstrand, kterého žokej Josef Bartoš v cílové rovině šikovně provlékl kolem soupeřů.

Pětkrát úspěšný Faltejsek dovedl do cíle vítězně i na překážkách prvně startujícího Roscoffa, Sardinii a George of Beaumonta. Po jedné výhře brali během sobotního dostihového dne Bartoš, dále Adam Čmiel s Čáryjapem, Jan Odložil s Elsidem a Lenka Neprašová s Tributem. (noh, rh)

close II. kvalifikace na Velkou pardubickou. info Zdroj: Milan Kříček zoom_in II. kvalifikace na Velkou pardubickou.