Pardubičtí se zahřívali pomalu. V prvních dvou minutách střelecky mlčeli a soupeř toho využil k vedení 7:0, když všechny body zaznamenal Michal Šotnar. Ale tato skutečnost měla ještě jeden důležitý dopad. Ústí si začalo věřit, že by mohlo uspět. Beksa sice manko rychle smazala a ujala se vedení o šest bodů. Jenže přelomové sucho první a druhé čtvrtiny zapříčinilo fakt, že Severočeši znovu vyrovnali stav. Na to se nemohl dívat Brandon Spearman a po jeho zářivé minutě domácí byli v pětibodovém plusu. Nicméně na vyšší rozdíl se ne a ne dostat. Pandy se dokonce v závěru prvního poločasu vrátili do mírného vedení.

Třetí čtvrtina byla bojem o každý koš. Pardubice zásluhou trojkové střelby byly většinou o krok napřed. To už neplatilo o závěrečném dějství. V jeho úvodu se hosté přes svého soka bodově překulili a po pěti minutách se prokousali k dvojcifernému náskoku. A senzaci si vyrvat nenechali! 

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): "Blahopřeji Tondovi Pištěckému a týmu Ústí k vítězství. My jsme vstoupili do utkání nervózně. Nepotvrdili jsme roli favorita, byli jsme opravdu nervózní, nemohli jsme chytit správný rytmus hry. V útoku jsme se trápili, a i když jsme věřili, že po přestávce se to zlomí, bohužel se to nestalo. Nervozita se projevovala hlavně v útoku, nedali jsme hodně otevřených střel. Je to 1-0 pro Ústí, my to musíme hodit za hlavu a jít dál, série zítra pokračuje. Ve druhém utkání hlavně musíme být sebevědomější v útoku a také zrychlit přechod dopředu."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice): "Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli a pak už se to s námi vleklo celý zápas. Nedělali jsme to, co jsme chtěli hrát, nejen v útoku, ale i v obraně. Něco jsme si řekli ale párkrát jsme to nedokázali zahrát, byli jsme dva hráči u jednoho a oni z toho měli spoustu otevřených střel, což nás dostávalo dolů a dolů. Potom jsme si nevěřili ani v útoku."

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETY Ústí n. L.): "Přijeli jsme sem s nějakým taktickým plánem, který jsme víceméně od začátku do konce drželi. Důležité bylo, že jsme z našeho konceptu nevypadli ani jednu čtvrtinu, nedovolili jsme Pardubicím udělat žádnou dlouhou šňůru. Až v samotném závěru jsme dostali tři trojky, nicméně měli jsme dostatečný bodový polštář a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Pro nás musejí být poslední dvě tři minuty zdvižený prst do dalších utkání. Společně se zítra koukneme na video, odpočineme si a přijedeme bojovat o druhé vítězství."

Michal Šotnar (hráč SLUNETY Ústí n. L.): "Pro nás je to důležitá výhra. Důležitá je hlavně proto, že víme, že s Pardubicemi můžeme hrát. Je to ale jenom první zápas, čekají nás další minimálně tři, takže víc si myslím, že nemá cenu to hodnotit, každý má nějaké taktické plány."

PARDUBICE - ÚSTÍ NAD LABEM 76:80 (22:18, 39:37, 55:56)
Body: Spearman 19, Kent 18, Welsch 10, Pandula 8, Půlpán 7, Švrdlík a Kohout po 6, Nečas 2 – Šotnar 17, Robinson 14, Pecka 13,  Šteffel 12, Šmíd 9, Votroubek 8, Singletery 6, Svejcar 1. Rozhodčí: Hruša, Blahout, Salvetr. Fauly: 24:18. Trestné hody: 15/8 – 28/22. Trojky: 12:6. Doskoky: 46:45. Hráč utkání: Michal Šotnar. Diváků: 1063. Stav série - 0:1.

Druhý zápas se hraje ve čtvrtek od 18 hodin.