FIBA Europe Cup: Basketbalisté Pardubic odpadli v závěru

Pardubice – Belgický protivník byl nad jejich síly. Basketbalisté Pardubic prohráli v úvodním kole druhého dějství kvalifikace FIBA Europe Cupu v domácí Tipsport areně s Charleroi 75:92. Východočeši výborně začali, v dalším průběhu drželi krok, ale v závěru si hostující tým vypracoval do odvety konečný náskok 17 bodů.

3.10.2017

Basketbalové pohárové utkání Pardubice - Charleroi.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

FIBA Europe Cup
2. kvalifikační kolo – 1. zápas:

BK JIP Pardubice – Proximus Spirou Charleroi 75:92 (16:19, 37:41, 58:58).
Body: Burnett 14, Martin 12, Pandula 9, Potoček 9, Nečas 7, Půlpán 7, Walker 7, Kohout 5, Kent 3, Švrdlík 2 – Thomas 22, Grant 18, Gibbs 15, Iarochevitch 12, Fusek 11, Tuttle 7, Libert 4, Marnegrave 2, Gogremans 1.

Úvod zápasu byl pro domácí Pardubice jako z říše snů. Silného protivníka zasypaly střelbou a vedly 10:1. Jenže hosté se z počátečního šoku rychle probrali a začali ukazovat svoji kvalitu. V dalším průběhu byli bodově o krok napřed. Domácí se jich drželi, nenechali je odskočit na víc než deset bodů. A ve 13. minutě se Beksa dostala i do vedení (22:21), jenže za necelou minutu už tým Charleroi zase vedl 27:23.

Nicméně až do závěrečné čtvrtiny byl stav vyrovnaný, na začátku čtvrté části byl stav nerozhodný 58:58. Ale závěr Pardubicím nevyšel. Belgický celek osmibodovou šňůrou odstartoval svůj drtivý finiš.

Autor: Jiří Tůma

3.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.