Změna haly a změna nálady. Pardubičtí florbalisté po dvojciferném výprasku od Vítkovic v multifunkční aréně, naopak naděli „dvojcifru“ České Lípě v hale Dašická. Po dvou kolech Tipsport Superligy tak mají na svém kontě jednu výhru a jednu prohru. Už v pátek zajíždějí k Black Angels.

Koukrek hlásí hattrick

Klíčový náskok si domácí vypracovali hned v úvodní třetině. První dvacetiminutovku sokolové ovládli zcela jednoznačně 5:1. A s tímto náskokem umě hospodařili až do konce zápasu. Ba co víc velmi příznivý stav dokázali ještě navýšit. Velice produktivní byl Jan Kourek. Svůj premiérový hattrick v nové sezoně zaznamenal během druhé třetiny.

Kchop: Remízu zabil rozhodčí...

Góly všech formací

„Tentokrát se nám povedl vstup do zápasu. A musím konstatovat, že nám hodně pomohl. Celé utkání jsme pak odehráli týmově a koncentrovaně. Jsem rád, že se gólově prosadily všechny naše formace. Na druhou stranu směrem dozadu jsme hráli opravdu zodpovědně. Je potřeba v takových poctivých výkonech pokračovat a hrát neustále s plným nasazením. Teď už se plně koncentrujeme na následující víkend, kdy nás čekají dva další zápasy,“ poznamenal pardubický trenér Ladislav Štancl.

Pardubice - Česká Lípa 11:5

Fakta - branky: Zozulák (Kourek), 5. Oubrecht (Petr), 14. Černý, 14. P. Pakosta (Petr), 20. Oubrecht, 34. Kourek (Dlesk), 40. Kourek (Zozulák), 49. Kourek (Dlesk), 52. Škeřík (Dlesk), 55. Žáček (Slabý), 57. Savický (Žáček) – 20. Krajcigr (Tichý), 26. Krajcigr (Ekl), 35. Ekl (Slaný), 41. Krajcigr (Kadlec), 51. Dzierža (Spilka). Třetiny: 5:1, 2:2, 4:2. Pardubice: Haleš – Oubrecht, Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Formánek, Prix – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský.