Prokleté začátky poločasů. Pardubičtí basketbalisté se statečně bili s českým gigantem. Po první čtvrtině spadli do hluboké jámy. Ještě do poločasu se z ní vykopali. Jenže ve třetím kvartálu je Nymburk shodil do ještě hlubší díry. A z té se už nevyhrabali.

Finále: ČEZ BASKETBALL NYMBURK - BK JIP PARDUBICE 86:65 (28:15, 45:43, 66:53). Body: Berisha 17, Kříž 16, Benda 14, Lawrence 13, Bohačík 10, Davis 8, Ray 3, Hruban 3, Pumprla 2 – Půlpán 14, Welsch 12, Pandula 11, Potoček 7, Martin 5, Švrdlík 5, Kohout 4, Kent 3, Nečas 2, Spearman 2. Rozhodčí: Matějek, Baloun, Blahout. Fauly: 17:17. Pět chyb: 39. Benda (Nymburk). Trestné hody: 11/6 – 18/13. Trojky: 12:6. Doskoky: 49:36. Diváci: 500.

Nymburk zahájil ve velkém stylu. Dokonce to vypadalo, jako by si spletl soutěž. V první čtvrtině totiž předváděl basketbal z Ligy mistrů. Po čtyřech minutách vedl o devět bodů a na konci této části o patnáct. Jenže tam se jeho střelecký stroj zasekl. A pořádně. Pardubičtí na přelomu obou kvartálů uháčkovali dlouhou šňůru z 13:28 na 26:28, čímž se vrátili do zápasu. A to nebylo všechno. Vzápětí se totiž dostali poprvé do vedení. Mistr na to zareagoval třemi trojkami během minuty. Všechny dal Dardan Berisha, který pomohl svému týmu k těsnému poločasovému náskoku.

„Přesně jsme věděli, co bude Nymburk hrát. Spíše než Nymburk nás zaskočila vlastní nervozita. V útoku jsme měli špatný pohyb a nedokázali jsme se prosadit. Soupeř získal dvouciferný náskok. Kluci zaslouží velké uznání, že se vrátili do zápasu takovým způsobem, že jsme otočili jeho vývoj. Byli jsme stejně agresivní, ne-li agresivnější. V tu chvíli jsme hráli na maximum,“ popsal první poločas pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Po výměně stran se historie z úvodu zápasu opakovala. Pro zápisově domácí tým měla ještě horší dopad. Soupeři totiž dovolili sérii 10:0. Pardubičtí basketbalisté nadále šlapali vodu a v polovině třetí epochy prohrávali o osmnáct (45:63). Plamínek naděje zažehli v závěru této části, když stlačili ztrátu na jedenáct. Stejný „kousek“ se jim povedl i čtyři minuty před koncem. Více jim obhájce nedovolil.

„Těžko říct, pro nám nevyšel úvod druhé půle, když jsme měli být psychicky nahoře. Nymburk je ale tým, který umí potrestat každou chybu. Nechat mu dvakrát v utkání takový náskok je až moc velký luxus. Sice jsme to nezabalili, ale oni si to už zkušeně pohlídali,“ podotkl Bartošek.