Z jedničky na šestku. Pardubická mašina se v prvním semifinále Českého poháru rozjížděla velmi pozvolna. Po změně však nabrala takovou rychlost, že Děčín už jí mohl jen zamávat. Za volant se posadil Jason Kent, který dovezl svou posádku do finálového cíle.

BK Armex Děčín - BK JIP Pardubice 62:75 (21:16, 31:33, 50:55)
Body: Šiška 16, Pomikálek 12, Ježek 7, Halada 8, Feštr 6, J. Houška 5, Krakovič 4, Grunt 2, Kroutil 2 – Kent 23, Spearman 13, Martin 8, Nečas 7, Půlpán 7, Kohout 6, Pandula 5, Švrdlík 2, Potoček 2, Welsch 2. Rozhodčí: Hruša, Baloun, Blahout. Fauly: 26:17. Trestné hody: 7/5 – 25/16. Trojky: 6:5. Doskoky: 44:50. Diváci: 538. Hráč zápasu: Jason Kent (Pardubice).

V první čtvrtině měli, podle zápisu host, svázané ruce. Naopak Válečníci sypali do jejich koše jednu trojku za druhou. Po čtyřech minutách vedli 12:6. Hosté jejich nápor na chvíli zastavili a to zásluhou Jasona Kenta, který se neohroženě vrhal pod jejich koš. Nicméně pět vteřin před koncem prvního hracího období byli Severočeši o sedm bodů nahoře. Jako důležitý se ukázal koš Ondřeje Kohouta s klaksonem oznamující konec. První kvartál tak ještě nedopadl pro Beksu úplně špatně.

Střelecké trápení hostů pokračovalo i ve druhé čtvrtině. Naštěstí pro ně střelecká muška se vychýlila také Děčínu. Není divu, že za čtyři minuty padl na každé straně jediný koš. Pak ale nastal první zlom v utkání. V čase 14:26 měli domácí k dobru sedm bodů (25:18). Jenže pak Pardubice na více než čtyři minuty namontovaly na svůj koš víko. Za tento úsek se poprvé v zápase ujaly vedení, které už nepustily. Upletly šňůru 13:0, a přestože se Severočeši vzchopili, do kabin odcházeli s mankem.

Do druhé poločasu vlétla Beksa jako sněhová vánice. Po sérii šesti bodů (dvě trojky Kenta) jako první z týmů vedla dvojciferně. To se ale vůbec nelíbila Ondřeji Šiškovi, který sám zaznamenal osm bodů v řadě. Válečníci se vrátili do hry a minutu před koncem třetího dějství prohrávali pouze o dva body.

Pardubičtí dlouháni ovšem v úvodu závěrečného kvartálu okamžitě uťali jejich poslední naděje. Povedl se jim totiž ještě lepší než o deset minut dříve. Po sto osmdesáti vteřinách vedli o třináct (63:50). Děčín už se pod deset bodů dostával sporadicky. Také proto, že nezlepšil přesnost střelby. A na rozdíl od prvního poločasu mu Pardubice nedávaly možnost druhých šancí po doskoku.

Pro zajímavost v utkání nasbíraly 41 obranných doskoků. Závěr utkání hosté proměnili v lehkou exhibici a protivníka, se kterým v lize prohráli pětkrát v řadě, zdolali o třináct. A dovolili mu jen 62 bodů. Rovnoměrně v obou poločasech.