Čtyři finnaři byli bez registrace. Celkem startovalo 32 lodí třídy Finn a jedna loď třídy Evropa. „Závody se jely za asistence kajutových lodí, na jejichž palubách byli rozhodčí, prominentní diváci a také fotografové,“ uvedl za organizátory z YC Pardubice Tomáš Pop.

V sobotu se za mírného západního větru odjely čtyři rozjížďky, z toho jedna kolem ostrova. V neděli, kdy vítr zeslábl, ještě jedna, pátá. „Celé setkání je doprovázeno řadou společenských akcí, jako je třeba křtění nových lodí za hudební účasti country kapely. Pravidelně se také přijíždějí podívat i ti dříve narození, kteří již dnes nejezdí, ale řada z nás je pamatuje jako těžké soupeře,“ sděluje Pop.

Letos prý došlo k něčemu, co asi nikdo nepředpokládal. Froelich, ročník 1930 z YC Kladna, před časem oznámil, že s jachtingem končí. Pak si to ale rozmyslel a letos přijel vyučovat. „Vendi byl k nezastavení. Celkově se umístil jako druhý,“ obdivuje Tomáš Pop jachtingového nestora .
První byl již po několikáté Jiří Lejhanec junior a třetí Tomáš Hrnčál. „To opravdové pořadí, dle kterého se rozdělovaly ceny, ale nemělo s výsledky z rozjížděk nic společného. Stanovovalo se losem a každý účastník si odvezl cenu. Mimo to byla oceněna nejkrásnější loď, nejmladší a nejstarší závodník, první dáma atd.,“ říká Pop, který dodává. „Sedmý ročník se vydařil. Všichni účastníci za rok prý přijedou znovu.“