Válečné barvy. Každý klub v kolektivních sportech vyznává zpravidla dvě barvy. Pardubičtí florbalisté léta naháněli hrůzu zelenou. Té však odzvonilo. Vystřídá ji červená a bílá. Sokolové tak po vzoru hokejistů a basketbalistů volí městské barvy. Přesněji řečeno erbu.

Kádr pardubických „florbalek" žádnou velkou změnu před začátkem extraligového ročníku nezaznamenal. I přesto se fanoušci klubu mohou těšit na jednu novotu. Sokol opouští tradiční zelenou barvu a od letošní sezony se bude prezentovat pouze v červenobílé kombinaci.

První náznaky toho, že by se florbalisté mohli přiklonit k oficiálním městským barvám, se objevily již před loňským ročníkem. Vedení klubu však nakonec od tohoto záměru ustoupilo s tím, že se k němu vrátí před sezonou 2015/2016. Sokol totiž oslaví dvacet let florbalu v Pardubicích. A teď tak činí.

„K Pardubicím jednoznačně patří bílá a červená. Většina sportovních klubů ve městě hraje právě v těchto barvách. V loňském play down jsme se rozhodli, že to vyzkoušíme, a proto jsme nechali vyrobit bílou sadu dresů. V nich jsme nakonec proti Královským Vinohradům slavili pohodlnou záchranu. No a po velmi pozitivních reakcích od fanoušků bylo jasné, že nám tato varianta zůstane," vysvětluje krok místopředseda klubu a opora mužského týmu Martin Zozulák.

Rozhodování to však zdaleka nebylo jednoduché. Sokol prožil v zelených dresech většinu své dosavadní historie a slavil s nimi hned několik velkých úspěchů.
„Trochu nostalgie určitě cítím. V zelené jsme poprvé nakoukli do extraligy a poprvé s ní vyhráli v roce 2007 Czech Open. Zároveň si však myslím, že jde o přirozený vývoj a změna nám může jedině pomoci," říká předseda klubu Vít Drašar.
Pro domácí zápasy zůstávají primárně červené dresy, na venkovní utkání jsou pak připravené bílé.

„Změna klubových barev se ovšem netýká pouze dresů, ale i vizuálu, který je spjat s pardubickým florbalem. Úpravami tak projde logo, web, oblečení a také kompletní grafika," doplňuje Martin Zozulák.