Florbalové vinobraní… Jinak se ani svátek tohoto dynamicky rozvíjejícího se sportu jménem Czech Open nedá nazvat. Neteče však kolem víno, nýbrž pot. A pardubický Sokol na něm obsadil skvělé druhé místo. Přesněji řečeno v kategorii PRO.

Čtyři dny v polovině srpna, to je čas, který si musí florbalisté i skalní fanoušci tohoto odvětví zaškrtnout v kalendáři červeně. Do hlavního města České republiky se totiž sjíždějí borci špičkových světových týmů.
Pro pardubické hráče začal turnaj boji ve skupině. Nejdříve nastoupili k zápasu proti České Lípě, která však nekladla příliš velký odpor. Pardubice poměrně v klidu vyhrály 9:1.

Poté čekal na sokoly Rožnov pod Radhoštěm, který těsně před startem turnaje nahradil Znojmo. Ani v něm Východočeši nezaváhali a svého soupeře porazili 6:1.

Daleko náročnější program čekal na pardubické florbalisty další den, který čítal tři střety. První z nich obstaral švédský tým IK Stanstad. Vítězství 6:5 jim zajistilo postup do osmifinálové skupiny z prvního místa.
Jenže v úvodním osmifinálovém klání našli svého jediného přemožitele na turnaji, když nestačili na Českou reprezentaci U19. Prohráli s ním 4:7. Chuť si spravili proti švýcarskému Floorball Thurgau, které vyhráli těsně 4:3.

Nic tak nebránilo postupu do čtvrtfinále, ve kterém na pardubické hráče čekal SK Bivoj Litvínov. Zápas rozhodl první gól, který po vyrovnané první polovině zápasu vstřelil Sokol a pak již neponechal nic náhodě. Po výhře 5:0 se mohl těšit na semifinále proti Hattricku Brno na Vinohradech.

„Z mého pohledu se ale jednalo o nejtěžší zápas na turnaji. Výsledek tomu sice neodpovídá, ovšem byla to perná šichta. V první polovině se hrál velmi vyrovnaný florbal a kdoví jak by to dopadlo, kdyby první gól dal Litvínov," uvažuje Filip Bahník.
Semifinálová bitva nabídla možná ještě větší drama, než předchozí souboj se Severočechy. Brno se dostalo do vedení a bylo možná lepším soupeřem. Pardubicím se ale do konce prvního poločasu podařilo vyrovnat zásluhou Zozuláka a parádní střela Brychty v poločase druhém znamenala otočení vývoje zápasu. A pardubické vítězství.

Nejen všichni hráči Sokola se tak mohli začít koncentrovat na finále, ve kterém proti nim stála znovu Česká reprezentace U19. Ta, jak je známo, dala Pardubicím okusit hořkost prohry v prvním osmifinálovém souboji. Bohužel pro Pardubice tomu nebylo jinak ani ve finále. Po statečném výkonu Východočeši podlehli svému soupeři 3:8.

„Před zápasem jsme si možná trochu naivně mysleli, že nám pomůže prohra z prvního vzájemného souboje. Říkali jsme si, že jsou to mladí kluci a mohli by nás podcenit, ale opak byl pravdou. Soupeř naplno prokázal své kvality a zaslouženě vyhrál. To ale nemění nic na tom, že druhé místo je skvělý výsledek," říká na adresu finále Filip Bahník.