Z dvanáctičlenného startovního pole postoupilo šest nejúspěšnějších a pak ve finále předváděli skoky, nad nimiž se tajil dech. Diváci tleskali saltům na motorce, mnozí aktéři předvedli trik zvaný Nothing, kdy jezdec se pustí motocyklu rukama i nohama a letí vzduchem mimo něj…

Ve strhujícím šestičlenném finále zvítězil Remi Bizouard (Francie) se ziskem 95 bodů. Další pořadí: 2. Libor Podmol (ČR) 94 bodů, 3. Kota Kogimura (Japonsko) 87 bodů, 4. Vanni Oddera (Itálie) 77 bodů 5. Lukas Weis (Německo), 6. David Rejsek (ČR) 56 bodů.

„Jeden skok Cordova jsem nedotáhl, a to rozhodlo, ale tragédii z toho nedělám,“ sdělil po závodě Libor Podmol, dvojnásobný vicemistr světa FMX, který byl trochu zklamán návštěvou čtyř tisícovek diváků.

„Sám jsem se zapojil do reklamní kampaně, neumím si to vysvětlit,“ pokrčil rameny.

Je freestyle sport či spíše show? „Je to druh sportu, vyžaduje tvrdý trénink, ale především zábava pro lidi. Tedy spojení show a práce,“ uvedl Libor Podmol, který při provádění skoků strach nemá.

„Před nadšenými lidmi člověk strach nepociťuje, některé triky jsou však na hraně možností. Jejich vývoj je šílený,“ uvedl Podmol. Šoumenem noci byl vyhlášen Japonec Kota Kogimura, který létal vzduchem, jako kdyby měl křídla.