FC Torf Pardubice – Balticflora Teplice 4:4 (2:1).

Branky: 11. Fidra, 18. Netolický, 23. a 33. Konečný – 13., 25. a 33. Douglas, 9. Tolstov.

Miloslav Růžička, trenér Torfu Pardubice: Vedli jsme 3:1, ale jsme chybovali, špatně jsme postavili zeď při standardce a inkasovali laciný gól. Poté jsme nechali volný prostor Tolstovovi a ten naší chybu okamžitě potrestal. Když soupeř skóre otočil na 3:4, dokázali vzápětí srovnat a vyvarovali se šestému faulu…“

CC Jistebník – Nejzbach Vysoké Mýto 1:5 (0:1).

Branky: 22. Skorniak – 3. Vácha, 29. Jelínek, 30. Lištván, 36. J. Gerčák, 39 Vágner.

Jiří Matoušek, trenér Nejzbachu Vysoké Mýto: „Pro domácí to je krutá prohra, v první půli nás zatlačili, spálili spoustu šancí nastřelili několik břeven a tyčí. Ve druhé polovině zápasu jsme těžili z rychlých brejků.

Další výsledky: Bohemians – Benago Truč 5:11, Šumperk – Slavia 3:5.

REPORTÁŽ PRAŽSKÉHO DENÍKU

Hattrick Douglase Graciana nestačil

Pardubice/ V pátém kole nejvyšší futsalové soutěže České republiky se FC Balticflora Teplice představil v Pardubicích. Ze souboje s tamním FC Torf vytěžil remízu.

Ve druhé čtyřce domácích nastupuje Tepličanům známé jméno. Syn teplického útočníka Tomáše Fidry. Jan Fidra začínal s fotbalem na Stínadlech, teď hraje futsalovou ligu a v utkání s Balticflorou to byl právě tento jednadvacetiletý útočník, kdo otevřel skóre zápasu. V barvách hostů opět zářil vysoký Brazilec Douglas Graciano. Nejlepší střelec Severočechů srovnal výsledek, ovšem pak museli hosté skousnout dva údery po sobě. Domácí Torf unikl na rozdíl dvou branek. Ke zvratu zatroubil Graciano. Dvěma trefami vymazal náskok Torfu a výsledek ve prospěch Balticflory otočil Alexandr Tolstov. Radost hostů trvala pouhou minutu. Tehdy se o konečnou remízu postaral Konečný.

Ve druhém poločasu se v sestavě Balticflory objevila další nová akvizice, Portugalec Vinicius Souza Menezes, který šesl do zápasu téměř rovnýma nohama z letiště.

Už ve čtvrtek 8. října se mohou Tepličané těšit na šlágr ligového kola. Do teplické haly přijede pražská Slavia, slibující podporu dvou stovek svých fanoušků.

Parubice – Balticflora 4:4

Branky: 23. a 34. Konečný, 5. Fidra, 18. Netolický – 13., 25. a 33. Graciano, 26.Tolstov. Rozhodčí Kresta a Mareš. ŽK. Stejskal (B). Poločas 2:1. Diváci: 150.

FC Balticflora Teplice: Vozár – Evandro, Tolstov, Graciano, Reinhardt – Djatlov, Stejskal, Salák, Dlouhý – Menezes.

V prvním kole II. futsalové ligy podlehl nováček FC Balticflora United ve Slaném čechii 4:5, když už vedl 4:2.