Pátečním dnem se otevírá nová sezona 1. ligy futsalu. Ta má nový oficiální název podle generálního partnera – sázkové společnosti Jetbull.

Oficiálním názvem je proto Jetbull Futsal liga. Východní Čechy reprezentují tři zástupci Pardubického kraje:

Era–Pack Chrudim,

Nejzbach Vysoké Mýto a

Torf Pardubice.

Letošními nováčky jsou Třinec a Plzeň.

K nové sezoně se vyjádřil Milan Vich – prezident FC Torf: “V létě jsem byl velkým pesimistou. Řada hráčů z vyšších soutěží nám oznámila, že preferují velký fotbal a k dispozici budou až od poloviny listopadu. Na druhou stranu do týmu přišlo několik mladých hráčů, kteří mají chuť a zájem se co možná nejlépe připravit na sezonu, někteří však s futsalem teprve začínají. Podařilo se nám však do kádru získat M. Slováčka a Koudelku z E–P Chrudim, kteří za Torf již něco odehráli. Naše cíle jsou tím pádem vyšší. Chtěli bychom do play off, ale ne až z osmého místa.“

Doma bude Torf v nafukovací hale na Dukle. Ve druhé polovině základní části se v zimním období přesune do Heřmanova Městce. Domácí zápasy se budou hrát vždy v sobotu od 20 hodin.

11. září so 20 Slavia Praha

25. září so 20 Bohemians

09. října so 20 Helas Brno

31. října so 20 Baltic. Teplice

20. listopadu so 20 Tango Brno

V úvodním kole zajíždí pardubický Torf v pátek do Zruče nad Sázavou.

Čeká ho tam nesmírně cílevědomí soupeř.

Pravděpodobná sestava Torfu: Kašpar (Nachtigall) – Malý, Koudelka, Slováček, J. Černík – Urbanec, Melechovský Beran, Jeřábek 2 – J. Slováček, Netolický.

Prezident Torfu Vich uzavírá: „Vstupujeme do nové sezony s nadějí. Kádr se bude průběžně doplňován o mladé talenty z regionu, v listopadu by měl mužstvo ještě posílit Václav Sklenář.