Jde o 32 – letého hráče, jehož celé jméno zní: Luciano Correia de Araujo, který je ale ve futsalových kruzích známý jako Pica Pau.

Domácí mají šanci, nastoupit v nejsilnější sestavě, do hry už možná půjde i kapitán týmu Roman Malý:

„Chceme odčinit dva poslední duely v Brně s Tangem a v Praze se Slavií. Musíme se rychle oklepat a pokusit se sehrát s nejlepším týmem v ČR důstojnou roli. Myslím, že trojice Brazilců e tahákem pro diváky. Era– Pack ale nejsou jenom Brazilci. Neskrýváme velký respekt, ale předem poraženi se necítíme. Uspěli jsme doma již s Helasem Brno a také se silnými Teplicemi,“ sdělil trenér Miloslav Růžička. Rada pro diváky: Kapacita haly je omezená, přijťe raději o půl hodiny dříve.

I. LIGA: FC Torf Pardubice – Era–Pack Chrudim (so 20, nafukovací hala na Dukle).

Brazilské trio na prvním společném tréninku

Chrudim/ Ve čtvrtek 15. října přicestovala na východ Čech již třetí brazilská posila futsalistů mistrovského Era-Packu Chrudim, Luciano Correia de Araujo, ve futsalových kruzích známý jako Pica Pau (nar. 12. 2. 1976 v brazilském Recife). A hned druhý den po příletu absolvoval spolu se svými krajany Cacauem a Maxem, kteří Era-Pack posílili již v létě, první společný trénink pod dohledem kouče mistrovského týmu Oty Stejskala. „Na Pica Pauovi nebyla znát nějaká únava z dlouhého cestování, trénoval naplno a je vidět, že to s futsalovým míčem umí. Administrativní náležitosti ohledně jeho přestupu už máme dotaženy do konce, takže nic nebrání tomu, aby nastoupil již v sobotním derby v Pardubicích proti Torfu. Zpočátku zkusím, že budou všichni naši Brazilci hrát spolu s jedné formaci kvůli vzájemné komunikaci a čtyřku doplní zřejmě Sluka,“ uvedl po seznamovacím tréninku Stejskal.

S trojicí Brazilců jsme poté absolvovali nezbytné fotografování a videorozhovor v ruštině (Cacau a Pica Pau ji totiž ovládají ze svého působení v Kairatu Almaty) a jejich rodné portugalštině, takže si některé jejich ruské odpovědi můžete poslechnout i vy. Všichni se mimo jiné velmi těší na listopadové zápasy Elite Round UEFA Futsal Cupu, která se bude hrát v pardubické ČEZ Areně a především na duel s trojnásobným vítězem této trofeje, španělským Interviú Madrid. „Interviú je zřejmě nejlepší klubový tým světa, vždyť je nabitý španělskými a brazilskými reprezentanty. My se ovšem budeme snažit tomuto favoritovi co nejvíce očekávaný postup do Final Four zkomplikovat. Těšíme se, že nás přijde povzbudit co nejvíce fanoušků,“ shodli se sysmpatičtí Jihoameričané a předvedli nám ukázkově typický pokřik chrudimských futsalových fanoušků: ERA, ERA, ERA PACK!

Cacaua a Maxe jsme již blíže představili při jejich červencovém příchodu do Chrudimi, tak tedy nyní přibližme futsalovou kariéru ofenzivního hráče Pica Paua:

1999 – 2002 Inter Ulbra (Brazílie)

2002 – 2003 Móstoles Madrid (Španělsko)

2003 Vijusa Valencia (Španělsko)

2003 – 2004 Levitt Las Rozas (Španělsko)

2004 – 2006 Benfica Lisabon (Portugalsko)

2006 – 2009 Kairat Almaty (Kazachstán)

A právě se svým posledním týmem Kairatem se Pica Pau již s týmem Era-Packu setkal. V roce 2007, kdy Kairat vyhrál v Chrudimi rozhodující zápas o postup do Final Four 5:4 (vítězný gól vstřelil Cacau), sice neměl vyřízené cestovní náležitosti pro Česko, ale loni se podílel na výhře Kairatu nad Era-Packem 4:2 v belgickém Charleroi.

PETR NOVÁK

V sobotu 17. října od 20 hodin čeká futsalisty mistrovského Era-Packu Chrudim zajímavé ligové derby s Torfem Pardubice, které se bude hrát v nafukovací hale na Dukle v Pardubicích.

„Tam jsme ještě nehráli, ale povrch by měl být podobný tomu, na který jsme zvyklí z UEFA Futsal Cupu,“ konstatuje chrudimský trenér Ota Stejskal. Před nadcházejícím derby je zvědav, jak si povede čtveřice mladíků Era-Packu, kteří hostují právě v Torfu:

„V Pardubicích od nás hrají Slováček, Koudelka, Melechovský a Sklenář a určitě se budou chtít ve vzájemném duelu vytáhnout,“ je si vědom Stejskal, kterému předevčírem přibyla do již tak kvalitního kádru další zvučná posila, Brazilec Pica Pau z Kairatu Almaty.

Pokud se podaří včas vyřídit všechny administrativní náležitosti, měl by tento 32letý ofenzivní hráč nastoupit již v Pardubicích. Připomeňme si, že v minulé sezoně Era-Pack nad Torfem všechna čtyři vzájemná utkání vyhrál, ale zejména v tom posledním, v odvetě čtvrtfinále play off, se pořádně zapotil, než v Heřmanově Městci zdolal domácí Torf 3:2.

PETR NOVÁK