Dokonce se mu poprvé stalo, že se musel o poločase spokojit pouze s nerozhodným stavem.

Era-Pack Chrudim – Torf Pardubice 5:2 (1:1)

Tradiční derby bylo pikantní i v tom, že za Torf hostuje několik odchovanců Era-Packu. Jeden z nich, Matěj Slováček, který před zápasem prohlásil, že Pardubičtí chtějí mistra zaskočit, to vzal hned v úvodu doslova a do písmene. Již ve 45. vteřině mazácky zúročil přihrávku Berana a nedal brankáři Mellerovi šanci – 0:1. „Jsem rád, že se mi podařilo skórovat, ale je škoda, že jsme vedení neudrželi déle. Era-Pack je výkonnostně někde jinde než my a přestože jsme podali velmi dobrý výkon, tak mistr dokázal pro něj nepříznivý vývoj otočit. Z výsledku ale zklamán nejsem, hráli jsme opravdu dobře,“ svěřoval se autor úvodního gólu po zápase. A je otázkou, jak by se zápas vyvíjel, kdyby ve třetí minutě nezstavil další nebezpečnou akci M. Slováčka za cenu žluté karty Mikan. Z trestného kopu pak vytěžil další „exchrudimák“ Koudelka pouze rohový kop.

Era-Pack prohrával i v minulém domácím utkání s Vysokým Mýtem gólem Váchy také v první minutě, ale do poločasu stačil pěti góly otočit skóre a nakonec se jeho brankostroj zastavil na čísle devět. Kdo čekal, že se Chrudimští podobně rychle vzbouří nepřízni osudu, byl asi překvapen. V osmé minutě sice M. Mareš srovnal na 1:1 po akci Dentinha (ještě v téže minutě autor vyrovnávacího gólu trefil tyč), ale do poločasu vyznělo úsilí domácích futsalistů naprázdno. Nepomohla jim ani pětiminutová power play, když si brankářský dres oblékl hrající trenér Cacau. Naopak, vývoj mohl ještě zdramatizovat pardubický brankář Šimon, jehož výkop ale skončil jenom na síti opuštěné svatyně Chrudimě.

Rychlý obrat nenastal ani po přestávce. Hosté pozorně bránili, výbornými zákroky je držel brankář Šimon a sami hrozili nebezpečnými brejky. Ve 26. minutě odvrátil gólman Meller s námahou střelu Vratišovského na roh a ještě v téže minutě přišel klíčový moment, který otočil vývoj zápasu ve prospěch favorita. Vladyka vybojoval míč, v úniku si vybral nabíhajícího Cacaua, který střelou z úhlu upravil na 2:1. Když ve 32. minutě Dentinho po samostatné akci, při níž obešel dva protihráče, zvýšil již na dvoubrankový rozdíl, zdálo se už vše jasné. Avšak ještě ani ne po minutě se Koudelka parádně trefil ze střední vzdálenosti přímo do šibenice a drama tu bylo nanovo – 3:2. Domácí hráče opět uklidnila čtvrtá branka, kterou vstřelil další Brazilec Max ve 36. minutě. Hosté se sice v závěru pokoušeli o power play, kdy se s brankářem Šimonem střídal kapitán týmu Malý, ale v poslední minutě po jediné chybičce Šimona, který špatně odhadl vyběhnutí proti M. Marešovi, inkasovali popáté.

Fakta – branky: 8. a 40. M. Mareš, 26. Cacau, 32. Dentinho, 36. Max – 1. M. Slováček, 33. Koudelka. Rozhodčí: Kresta, Lasch. ŽK: 2:1. Diváci: 450. Era-Pack: Meller – M. Mareš, Dentinho, R. Mareš, Mikan – Max, Cacau, Douglas, Vladyka – Popelka, Bouška. Torf: Šimon – Beran, Jeřábek II., M. Slováček, Koudelka – Malý, Urbanec, Vratišovský, J. Slováček – Černík.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „Někdo mohl být překvapen, jaký nám Torf kladl odpor. Ale podobný výkon jsem od něj očekával. Když to jeho hráčům sedne, tak dokáží hrát velmi dobře zezadu, což potvrili i v tomto derby. My jsme nezahráli úplně ideálně. Doufejme, že v příštím týdnu, kdy nás čeká semifinále poháru s Tangem Brno a ligový zápas v Třinci vyladíme formu na turnaj Elite round UEFA Futsal Cupu v Lisabonu, kam odlétáme 23. listopadu.“

Miloslav Růžička, trenér Torfu: „Zdravě nás nabudil rychlý vedoucí gól Matěje Slováčka. Naši mladíci pak zahráli velmi dobře a suverénního lídra české ligy z posledních let pořádně potrápili. Dokonce mu nedovolili prosadit se ani v pětiminutové power play na konci první půle, což je jinak silná zbraň Chrudimě. Zlomový okamžik utkání nastal při druhém gólu domácích, který vstřelili po naší chybné rozehrávce. Ale i potom jsme statečně bojovali a když Koudelka parádně snížil na 3:2, tak se favorit musel opět bát o výsledek. Nakonec rozhodla mnohem větší zkušenost jeho hráčů, zejména Brazilců a bratrů Marešových. Pro nás je předvedený výkon povzbuzením do dalších ligových bojů a pokud budou moji svěřenci takhle příkladně nadále makat v zápasech i na trénincích, tak věřím, že půjdeme výkonnostně nahoru.“