Nejvyšší liga futsalu vstupuje na scénu. FC Torf Pardubice čeká dnes první mistrovský zápas „doma“ s Kladnem. V loňské sezoně skončil na pátém místě v České republice a to je historicky nejúspěšnější umístění klubu. Do nové sezoně jde Torf s řadou nováčků, neboť aktivní činnost ukončili Burget, Vítek, Zemek a Hlaváč, celek prochází generační přestavbou. V kádru je řada nováčků, kteří podle svojí tréninkové píle by v průběhu sezony mohli vstoupit na ligovou scénu.

Trenér Martin Brychta včera sdělil: „Loni jsme měli poměrně zkušený kádr, ale já pracuji rád s každým, kdo má chuť na sobě pracovat a maximálním tréninkovým úsilím se chce vypracovat v prvoligového hráče. V přípravě se nám výsledkově moc nedařilo, ale důležitý bude především přístup hráčů k futsalu. jako takovému. Máme několik nových hráčů, mnozí však nemají futsalovou praxi. Doufám, že zejména Tomáš Rusín, Petr Carda a z mladých zejména Ivan Morávek se tréninkovým úsilím brzy prosadí do sestavy prvního mužstva,“ sdělil Brychta.

Hrající asistent trenéra a kapitán mužstva Miroslav Semerád si je vědom, že nově tvořící celek potřebuje dravé mládí a futsalové nadšence: „Obávám se, že kvalita hry může oproti minulosti utrpět, ale potřeba obměny kádru je v našem týmu nutná. Herní nezkušenost musí být nahrazena bojovných srdcem a maximálním úsilím. Nechceme hrát o záchranu, naším cílem je dostat se do play off. Čeká nás ale těžká sezona, přál bych si v dnešním úvodním utkání s Kladnem uspět,“ sdělil Miroslav Semerád.

Prezident Torfu Milan Vich dodává: „Chceme stabilizovat práci s mládeží, tímto úkolem byl pověřen ve funkcí šéftrenéra Miloslav Růžička. Chceme–li hrát v lize důstojnou roli, musíme mít k dispozici připravené mladé naděje.

Doma bude Torf v ČEZ Areně, ale některé duely odehraje v Heřmanově Městci.“
FC Torf Pardubice – SK Kladno (so 20.00 – Heřmanův. Městec). Přijeďte fandit!