FC Torf Pardubice (10. místo, 21 b.) – Benago Praha (8. místo, 27 b.) – pátek 20. Matematika je jasná, výhra Torfu by znamenala prvoligovou definitivu, bez ohledu na výsledky obou ostravských celků: „ Je to tak, spoléhat musíme jen na sebe. Mikeska může ve Vysokém Mýtě vyhrát, totéž se muže povést i VŠB Ostravě v Jistebníku,“ uvedl hrající trenér a kapitán Torfu Miroslav Semerád a dále uvádí: „S Benagem nemáme špatnou bilanci, navíc pro karty bude chybět gólman Klíma, navíc Filinger má sedm žlutých a proto si myslím, že vedení Benaga nebude chtít riskovat osmou žlutou. Je dobře, že Benago si zajistilo účast v play off, takže není pod tlakem povinného vítězství. Nám budou chybět Burget a Jeřábek, otazník je na Pavlíčkem. Myslím, že již v Chrudimi a ve Vysokém Mýtě jsme zlepšili naší obrannou činnost a na tom budeme stavět i dnes v Heřmanově Městci,“ sdělil Semerád. Nutno dodat, že Torf má s oběma ostravskými celky lepší vzájemnou bilanci.

FC Nezbach Vysoké Mýto (7. místo, 29 b.) – Mikeska Ostrava (11. místo, 21 b.). „Dlouho jsme nevyhráli a dnes máme příležitost si před play off pozvednout sebevědomí. Víme, že soupeř u nás musí vyhrát, ale my už musíme zabrat. Dáme příležitost několika mladým hráčů, kteří by naší hru měli oživit,“ sdělil trenér Nejzbachu Jiří Michalec. Pořadí v suterénu tabulky: 9. VŠB Ostrava 23 b., 10. Torf Pardubice 21 b., 11. Mikeska Ostrava 21 bodů.

Ač futsalisté Mikesky Ostrava získali v utkání proti pražskému Eco Investmentu cenný bod za remízu 4:4, v záchranářských pracích si nijak výrazně nepomohli. Po nečekané výhře dalšího aspiranta sestupu Pardubic 3:2 ve Vysokém Mýtě se totiž Ostravští opět propadli na předposlední příčku. "Situace se zamotala ještě více. Je hodně variant, jak se to může vyvinout, a stále má cenu bojovat," uvedl trenér Mikesky Ostrava Patrik Mičkal.

Právě ve Vysokém Mýtě se Mikeska Ostrava představí v posledním kole základní části. "Vysokému Mýtu se v poslední době příliš nedaří. Prohráli i s Pardubicemi. Cítíme proto šanci," uvedl Mičkal. "Není důvod se šetřit nebo tak něco. Potřebujeme tam vyhrát, i když ani to nám nemusí stačit," dodal kouč Mikesky.

Pardubice v posledním kole hostí doma Benago Praha, které si vítězstvím nad Jistebníkem zajistilo účast v play off a teoreticky má vystaráno. Pokud se Východočechům podaří Benago porazit a Mikeska zvítězí ve Vysokém Mýtě, budou na tom ve vzájemných zápasech o jeden gól lépe. Mikeska v Pardubicích prohrála 1:4 a doma zvítězila pouze 4:2. "Je to zamotané a do sestupových vod spadla navíc i VŠB Ostrava, která vysoko podlehla v Kladně," uvedl Mičkal.

Vysokoškoláci odjížděli do středních Čech s nadějí, že by je případná výhra vrátila do bojů o titul. Ovšem nyní je už jasné, že svěřenci Václava Svobody loňské play off nezopakují. "Je to velmi prekérní situace. Pokud Mikeska i Pardubice vyhrají a nám se totéž nepodaří v Brušperku s Jistebníkem, tak sestoupíme," byl evidentně smutný kouč VŠB-TU Ostrava Svoboda. "Ani remíza nám stačit nemusí, protože máme jak s Mikeskou, tak s Pardubicemi horší vzájemné zápasy," dodal posmutněle.

Příčiny pádu z míst zaručujících účast ve vyřazovací části vidí Svoboda především v marodce. "Chybějí nám čtyři hráči základní sestavy, a to je znát. Kluci z rezervního týmu na první ligu ještě bohužel nemají," přiznal Svoboda.