Postaví se na nohy?

Na jeho léčbu bylo vybráno velké množství peněz od zástupců dostihových osobností, především ze zahraničí. Celkový výtěžek z charitativní sbírky bude znám podle předsedy představenstva Dostihového spolku Miroslava Petráně do konce týdne.

„Pokud částka převýší náklady na léčbu Petra Gehma, založíme zvláštní účet na budoucí pomoc žokejům a jezdcům, kteří se dostanou do podobné svízelné situace, jako Gehm,“ sdělil Petráň.

Čtyřnásobný vítěz Velké pardubické ČP Peter Gehm na zámku šokoval příslibem Josefu Váňovi, že udělá vše pro to, aby jednou chodil. „Podal mě ruku na to, že se jednou postaví na nohy,“ sdělil s dojetím Josef Váňa – hrdina letošní Velké pardubické České pojišťovny. Vyplnění příslibu mu všichni přítomní, ze srdce přáli. Ale nejen oni, jak bylo patrno na závodišti.

St. Leger: Mariydi

Patnáctý ročník dostihu, DOMEC St.Leger s Českým rozhlasem Pardubice, který se běhá na trati 2900 metrů, vyhrál po skvělém výkonu tříletý Mariydi se žokejem Václavem Janáčkem v sedle. Mariydi zvítězil suverénně velmi lehce o jedenáct délek v čase 03:13,09 a konečně se naplno prosadil. Spokojeni byli majitel Dr. Charvát i trenér Tomáš Šatra.

O druhé místo svedli tuhý boj největší favorit Savignon a loňská vítězka dostihu Vadeona (ž. Srnec). O nos byl úspěšnější první jmenovaný. Čtvrtá byla překvapivě Samara Morgan (ž. Lukášek) a pátý Oligarch (ž. Chaloupka). Zklamal slovenský Proud Boris (ž. Lopez), který proběhl cílem až šestý.

Nedělní program byl ve znamení Velké pardubické České pojišťovny, ale zajímavé byly i rámcové dostihy. V nich se dařilo koním trénovaným ve Velkých Karlovicích Františkem a Radkem Holčákovými, celkem vyhráli pět dostihů z osmi…

Žokej Jiří Kousek se radoval třikrát, žokej Marek Stromský dvakrát, ale oba by jistě rádi měnili za jediné s Josefem Váňou.

Pardubická dostihová sezona bude zakončena v sobotu 24. října závěrečným překážkovým dnem.

(jma, mt)