Na pardubický stadión na Dukle se sjela téměř čtyřicítka atletů, český reprezentantů, vrcholových sportovců, ale i nováčků.

Na startu nechyběli ani zahraniční závodníci z Dubaje. V závodě byly překonány dva stávající české rekordy, postarali se o ně František Serbus z CS Praha v hodu diskem a jeho oddílová kolegyně Anna Vocelová také v hodu diskem. Celkem třináct výkonů bylo lepších kvalifikačních limitů A na paralympiádu v Londýně 2012 (překonali je např. domácí Martin Němec ve vrhu koulí, Jan Vaněk v hodu kuželkou a Jaroslav Petrouš v hodu diskem), šest závodníků dosáhlo výkonu lepšího kvalifikačního limitu B (Petr Vesecký v hodu kuželkou a Vendula Písaříková v hodu kuželkou). Limity nemohou být v tomto závodu uznány, protože není v mezinárodním kalendáři. Poslouží ale jako předloha pro „nákup“ licencí pro atlety, kteří se budou v této sezoně snažit nominovat na paralympiádu.

V závodě KB Českého poháru v soutěži mužů zvítězil Martin Němec (F 55) z pořádající Hvězdy díky výkonu ve vrhu koulí 11,05 m (954 b). Pátý se umístil Jan Vaněk (F 51) v hodu kuželkou 22,62 m (846 b).

Devátý skončil Viktor Uřidil (F 55) za výkon ve vrhu koulí 8,89 m (744 b), desátý pak Jan Němeček (F 54) ve vrhu koulí 7,45 m (701 b), jedenáctý Petr Vesecký (F 51) v hodu kuželkou výkonem 19,69 m (688 b), čtrnáctý Zbyněk Kamarád (F 34) za výkon v hodu oštěpem 15,57 m (467 b), šestnáctý byl Roman Klema (F 58) za hod diskem 26,66 m (250 b), osmnáctý Vojtěch Buhr (F 34) v hodu diskem 15,39 m (199 b) a dvacátý Lukáš Štěpják (F 57) s výkonem z hodu diskem 16,99 m (112 b).

Mimo pořadí startoval ještě Jaroslav Petrouš (F 58), který dosáhl třetího historicky nejdelšího výkonu v disku mezi sedícími 51,79 m (900 b).

V závodě žen skončila na 2. místě Vendula Písaříková za výkon v hodu kuželkou 12,17 m za 603 bodů.