Letos se na turnaji od čtvrtka do neděle představí 15 českých hráčů (deset profesionálů a pět amatérů), kteří se pokusí navázat z českého pohledu na zatím nejlepší rok 2017, kdy prošlo cutem pět domácích hráčů. Zopakovat čtyři roky starý úspěch mohou Filip Mrůzek, Šimon Zach, Aleš Kořínek a Jan Cafourek.

Vedle nich se ještě představí Štěpán Daněk, Gordan Brixi, Matyáš Zapletal, Jiří Vik, Jakub Bareš. Nechybí ani největší česká hvězda turnaje Stanislav Matuš, který jako jediný z Čechů hraje Challenge Tour pravidelně na základě své uhrané kategorie. Z nejlepších českých hráčů chybí na Kuňce Ondřej Lieser, který od soboty startuje na Porsche European Open v rámci elitní European Tour.

FORTUNA:LIGA - 12. kolo: AC Sparta Praha - FK Pardubice (v bílém Michal Surzyn)
První změny: Surzyn míří do Jablonce, z Pardubic odchází i další hráči

"Návrat pod Kunětickou horu je pro nás návratem na místo, kde celá historie nejdéle hraného turnaje Challenge Tour v Česku začala. Hřiště je výborně připravené. Organizace turnaje je komplikovanější vzhledem k hygienickým opatřením stanoveným European Tour. I když se v Česku rozvolňuje, pro nás platí přísný režim nastavený globálně pro celou sérii v každé zemi, kde se koná. To hlavní, co si přejeme, je úspěch českých hráčů,” říká ředitel turnaje Petr Dědek junior.

Na jednom ze dvou českých turnajů druholigové evropské série se bude o co nejlepší výsledek ucházet i pětice amatérů ve složení Václav Tichý, Petr Hrubý, Vítek Novák, Filip Ráža a Kryštof Strýček.

D+D REAL Czech Challenge je nejstarší turnaj promotérské společnosti Relmost, pořádaný od roku 2012. Předloni se hrálo na brněnské Kaskádě a loni byl turnaj kvůli pandemii koronaviru zrušen.