Květen, měsíc lásky… Ale také atletiky. Královna sportu mimo jiné pokynula k zahájení extraligy družstev. To  byl signál pro závodníky pardubické Hvězdy. Jejich jména se objevovala i na dalších mítincích.

Atletická extraliga mužů a žen zahájila v Olomouci.  Hvězda vyslala na Hanou čtrnáct svých zástupců v obou kategoriích. Vítězstvím na 800 m se uvedla běžkyně Kateřina Hálová, která je v Pardubicích na hostování. Dosáhla velmi slušného času 2:09,78 min. Dobrým výkonem se na stejné trati předvedly, věkem ještě juniorka, Katarzyna Chryczyková za 2:15,92 min i dorostenka Veronika Kupková 2:21,74 min. Úspěch přinesly Hvězdě tradičně vrhačské disciplíny, kde Jana Kárníková otevřela sezonu velmi kvalitním výkonem ve vrhu koulí 16,67 m. Pro zajímavost: zůstala půl metru od limitu na mistrovství světa v Moskvě. K suverénnímu vítězství přidala ještě čtvrté  místo v hodu diskem výkonem 45,79 m. Dobře ji v diskařském kruhu sekundovala Milena Bečičková, která byla za 45,54 m pátá.
Muži byli úspěšní především v běžeckých disciplínách. Velkým úspěchem je první místo v běhu na 1500 m Petra Vitnera a druhá pozice Lukáše Kourka. Těsně pod stupni vítězů skončil na 3000 m překážek Tomáš Čelko. Pátou příčku si v běhu na 400 m vybojoval sprinter Jiří Vondřejc. Dařilo se také oštěpaři Jaroslavu Jílkovi, který se v úvodu sezony předvedl solidním výkonem 69,18 m.
Ženy – 800 m: 1. Hálová 2:09,78 min, 6. Chryczyková 2:15,92 min, 9. Kupková 2:21,74 min, koule: 1. Kárníková 16,67 m, 5. Bečičková 11,86 m, disk: 4. Kárníková 45,79 m, 5. Bečičková 45,54 m.
Muži – 400 m: 5. Jiří Vondřejc 49,32 s, 22. Vacek 52,78 s, 1500 m: 1. Vitner 3:46,73 min, 2. Kourek 3:50,30 min, 10. Dymák 3:59,41 min, 17. Kubec 4:08,39 min, 20. Hladík 4:27,58 min, 3 000 m př.:  4. Čelko 9:36,96 min, oštěp: 4. Jílek 69,18 m.
Další cenné body budou atleti Hvězdy pro svá družstva sbírat netno víkend na Kladně. Tam se koná klasické extraligové kolo, kde se ke svým soubojům sejde osm nejlepších družstev mužů a ten samý počet ženských týmů.

Nahlas o svých výkonech dali vědět „Hvězdáři" také individuálně. Kristiina Mäki například v Domažlicích pokořila limit pro ME  do 22 let ve svém domovském Tampere. Stalo se tak na mistrovství republiky v běhu na 10 kilometrů. Na západě Čech si vedla více než dobře, když časem 35:19,37 min obsadila druhé místo. A naznačila dobrou formu pro začínající letní sezonu. Tento čas navíc pro Mäki znamená snadné pokoření nominačního kritéria, které  je 36:30,00 min. Navíc významně zlepšila oddílový rekord.

Chodec Lukáš Gdula testoval svoji formu před nadcházející letní sezonou. Na mítinku Chodovská tretra si vyzkoušel běžeckou trať 5000 m. Dařilo se mu dobře, když si kvalitním časem 15:52,41 min vybojoval druhou příčku.

A ze západu do středu Čech V Kolíne se konaly 59. Polabské závody.  Tohoto klání se zúčastnilo také osm atletů z Hvězdy a vezli domů i medaile. V běhu na 100 m získal třetí místo mezi dorostenci Dominik Plaskoň za výkon 12,08 s.  V běhu na 600 m vybojovala stříbrnou příčku v kategorii dorostenek Veronika Kupková výkonem 1:44,10 min. Úspěšný byl pro Hvězdu běh na 1000 m, kde mezi muži zvítězil Dymák časem 2:32,86 min. Dorosteneckou kategorii ovládl Dominik Kubec časem 2:38,93 min a druhý doběhl Pavel Hladík časem 2:43,02 min. Pavel Dymák si vyběhal i druhé zlato, a to na 3000 m za čas 9:27,94 min. Druhý bronz si v kategorii dorostenců vezl domů i Plaskoň, který skočil do dálky 521 cm. Pozadu nezůstali ani vrhači. V hodu oštěpem mužů zvítězil Marian Gilar výkonem 56,45 m. Hodu kladivem vyšel i Romanu Straškovi, který za výkon 53,71 m obsadil druhou pozici. Ve vrhu koulí byl hodnocen na sedmé příčce  Jakub Voplakal. Zaznamenal  výkon 11,75 metru.  (yak)