Na Dukle byl počtem šedesát startujících překonán rekord účasti ve čtyřleté historii akce Rozloučení se sezonou.

Pořádající Atletiku Bez Bariér potěšilo vítězství českého reprezentanta, kuželkáře Martina Zacha. Náčiní poslal na metu 27,41 cm. Tento pokus mu definitivně zajistil celkové prvenství v Českém poháru v atletice vozíčkářů. Jeho kolega Jaroslav Petrouš zahodil disk na značku 42,78 cm a získal konečné druhé místo.

Na páté příčce skončil další český reprezentant, Jan Vaněk výkonem v hodu kuželkou 25,34 m. Hned za ním zůstal jeho oddílový spolubojovník Michal Enge s výkonem 24,71 m. První desítku uzavíral Jiří Vágner s výkonem 21,81 m. Zabojovat o pěkný výkon a užít si atmosféru závodů přijel i atletický matador Jan Němeček. Ve vrhu koulí předvedl výkon 7,14 m a v oštěpu se dostal na 17,82 m. Z domu na stadion to měl jen pár set metrů Petr Horský, a tak neodolal. V hodu diskem zapsal 14,30 m a v oštěpu dal 11,63 m . Do atletického mítinku se zapojil sprintér, skokan a běžec Oldřich Brych. Výkonem 5,91 m v kouli skončil na dvanácté příčce.

Mezi ženami reprezentovala Atletiku Bez Bariér bývalá česká reprezentantka, čerstvá dvojnásobná maminka Vendula Písaříková. Výkonem 6,05 m v hodu kuželkou a 2,54 m ve vrhu koulí obsadila deváté místo. O ještě větší překvapení se postarala Veronika Foltová, dvojnásobná paralympijská vítězka a světová rekordmanka v disku i kouli. Výkony 19,82 m a 7,26 m v kouli ji vynesly na druhé místo v pořadí atletického mítinku. Možná by měla zauvažovat o obnovení své kariéry…

Radost učinila pořadatelům mladá začínající atletka Tereza Vargová. Hned na svých prvních závodech překonala v hodu diskem hranici šesti metrů. A to o celých sedmdesát centimetrů. Odměnou jí byla čtvrtá příčka. Šestá pak skončila další začínající atletka Martina Siváková, která v hodu kuželkou předvedla 4,17 m.

(ewi)