Opatovice přezimují na čtvrtém místě

OPATOVICE NAD LABEM - Dvě výhry v domácím prostředí posunuly druholigový tým mužů národní házené do horních pater tabulky.

24.10.2007

Ilustrační fotoFoto: Ivo Dudek

II. LIGA – MUŽI:

NH Opatovice nad Labem – SSK Vítkovice 16:12 (9:7). Branky: Z. Bittner 9, Štefanča a Z. Hruška po 3, M. Bittner. Sestava: Pospíšil, Horák – J. Hruška, Kubelka, Živčák – Z. Hruška, Z. Bittner, Štefanča, M. Bittner, Práchenský, Jančík. V úvodních minutách se snesla na hosty velká gólová smršť v podání domácího kanonýra Z. Bittnera. Na jeho pět gólů dokázal odpovědět vítkovický Beníček třemi trefami. V další průběhu hry však byla rozhodujícím faktorem kvalita obranných řad a také gólmanů. Výtečně si vedl domácí Pospíšil. Ve druhé půli získali domácí až pětigólový náskok a hosté v obrat již nevěřili…

NH Opatovice nad Labem – Sokol Albrechtičky 15:10 (8:7). Branky: Z. Bittner 9, Štefanča 3, Z. Hruška 2, Jančík 1. Sestava: Pospíšil, Horák – J. Hruška, Kubelka, Živčák – Z. Hruška, Z. Bittner, Štefanča, M. Bittner, Jančík. Domácí soupeři hned v úvodu odskočili o čtyři góly, ale v závěru první půle o náskok přišli. Ve druhém poločase opět kraloval Pospíšil v brance a také obranná činnost mužstva fungovala v opatovickém týmu jako dobře namazaný stroj. Domácí opět získali dostatečný náskok a bylo rozhodnuto. S tímto soupeřem Opatovice v posledních čtyřech sezonách neztratili ani bod.

Skončila podzimní část sezony – pořadí v tabulce: 1. Sokol Dobruška 16 b., 2. Draken Brno 16 b., 3. Sokol Rokytnice 14 b., 4. NH Opatovice n/L. 14 b., 5. Sokol Podhorní Újezd 12 b., 6. Albrechtičky 12 b., 7. Autonot Jihlava 12 b., 8. Sokol Nové Město nad Metují 12 b., 9. Veselí n/M. 10 b., 10. SSK Vítkovice 10 b., 11. Sokol Pustějov 4 b., 12. Osek nad Bečvou 0.

24.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.