Týden před šampionátem se ale bude v „malé hale“ podávat výživný předkrm – finálová část nejvyšší domácí soutěže. O tom, jestli se o titul poperou Pardubice nebo Hradec, rozhodne nadcházející víkend.

Nejvyšší domácí soutěž má 12 účastníků, kteří nyní bojují ve skupinách „Východ“ a „Západ“ o postup do play off. Ve vyřazovací části se nejprve během prvního červnového víkendu odehrají čtvrtfinálová utkání, na čtyři nejlepší týmy pak čeká ve dnech 11. a 12. června v Pardubicích finálová část. V sobotu bude na programu semifinále, v neděli se od 11 hodin uskuteční finálové utkání, které bude přímým přenosem vysílat program ČT4. „Právě kvůli televizi jsme měnili původně plánovaný turnajový systém akce, televize měla zájem o vysílání finálového utkání a to je nyní možné,“ prozradil Martin Střída, jeden z hlavních organizátorů akce.

„Věřím, že finálová část ligové soutěže bude i dobrou propagací blížícího se mistrovství světa.“

Složení účastníků čtvrtfinále se již pomalu rýsuje; z východní skupiny soutěže je téměř jistá účast brněnských Mission Roller, Olomouce, Zlína a Uherského Hradiště, západní skupina zřejmě vyšle Beroun, Kladno, pražskou Slavii a jednoho ze dvojice Střída Sport Pardubice - Hradec Králové. Oba mají stejně bodů, jenom Hradec o zápas víc. Pro pardubické fanoušky by mohla být účast právě domácího týmu velkým lákadlem. „Ale bude to hodně těžké,“ říká trenér pardubického týmu Petr Hemský, který zároveň povede na světovém šampionátu i národní tým.

Šance pardubického celku by se jistě zvedly, kdyby nastoupil jeho syn Aleš Hemský, známý hlavně z hokejových kluzišť, kde obléká dres Edmontonu v NHL. Jenže na klubové úrovni se letos kvůli zranění zřejmě neobjeví.

„Chybí nám, v in–line hokeji je jeden hráč takového formátu hodně znát, bez něj to budeme mít těžké,“ mračil se jeho otec.

Celek Střída Sport Pardubice čeká v pátek utkání s Rakovníkem (20.00) a v sobotu dvě vystoupení: s Kladnem (15.00) a Slavií (18.00). Hradec se představí doma v sobotu s Rakovníkem (11.00) a v neděli hraje v Kladně.