Během akce se museli pořadatelé postarat téměř o tři stovky závodníků z 29 zemí. Olomoucký Czech Open byl jedním z mála závodů, kde bylo možné plnit limity pro letní paralympiádu.

A v takto nabité konkurenci se neztratili zástupci pardubické Hvězdy. Domů přivezli celkem šestnáct domácích medailí (v české konkurenci, 8 českých titulů, 5x stříbro, 3x bronz) a 8 mezinárodních (dvě stříbrné, šest bronzových). Nejúspěšnější členkou výpravy a jedinou zástupkyní žen byla Vendula Písaříková (kat. postižení – F 32), která získala tři domácí tituly. V mezinárodní konkurenci pak stříbro za výkon v hodu diskem 5,40 m a dva bronzy za hod kuželkou 11,64 m a za vrh koulí 2,71 m.

Mezi muži byl nejúspěšnějším Jan Vaněk, který vybojoval stříbro, a to v hodu kuželkou za výkon 25,14 m. Pátý byl v hodu diskem za výkon 7,90 m (třetí v domácím měřítku). Dalším úspěšným členem se stal Martin Kopeček, který získal dvě bronzové medaile (zlaté v české konkurenci), a to v hodu oštěpem za výkon 25,01 m a ve vrhu koulí 9,66 m. Další medaili do klubové pokladny přidal Oldřich Brych za třetí místo (první v ČR) v běhu na 200 m v čase 28,57 s. Čtvrtý skončil v běhu na 100 m za čas 14,06 s (první v ČR). Poslední bronzovou mezinárodní medaili (zlatou v ČR) nosí na krku Viktor Uřidil za 28,75 v hodu diskem.

Neméně důležitá byla na Czech Open finálová umístění pardubických atletů. Čtvrté místo v hodu oštěpem za výkon 23,78 m vybojoval Roman Klema. Ten soutěžil i v hodu diskem, kde získal osmé místo za výkon 30,13 m (v obou disciplínách stříbrný v ČR). Další dvě domácí stříbra si potěžkal Vojtěch Buhr. V mezinárodním hodnocení to stačilo na pátou příčku v hodu diskem (14,69 m) a šestou v hodu oštěpem (11,00 m). Těsně za medailovými pozicemi na domácím poli skončil Petr Vesecký, který byl pátý v mezinárodní konkurenci v hodu kuželkou výkonem 21,61 m a sedmý v hodu diskem výkonem 6,76 m. Zahanbit se nenechal ani nejmladší člen pardubické výpravy Lukáš Štěpják, který si z Olomouce přivezl dvě bronzové medaile na domácím poli. V mezinárodní měřítku to stačilo na sedmou pozici v hodu oštěpem výkonem 14,31 m a desátou v hodu diskem (17,37 m).

Poslední zkouškou před velkými závody v Olomouci bylo 5. kolo Českého poháru v Novém Městě nad Metují. Startovalo na něm sedm atletů z Hvězdy. Mezi ženami skončila na druhém místě v poháru Písaříková za výkon 12,29 m (613 b., B limit paralympiády). V hodu kuželkou, ve vrhu koulí dala 2,76 m (242 b.). V soutěži mužů získal bronz Martin Němec za výkon v hodu diskem 35,39 m (922 b., A limit LPH), ve vrhu koulí získal za výkon 10,24 m 892 bodů (A limit LPH). Čtvrté místo obsadil Vaněk za výkon v hodu kuželkou 24,15 m (914 b., A limit LPH), druhý výkon měl z hodu diskem 7,93 m (422 b). Sedmý z pardubických borců byl Vesecký s výkonem z hodu kuželkou 21,60 m (795 b., B limit LPH), v hodu diskem získal za 7,69 m celkem 389 bodů. Prestižní osmičku uzavřel Buhr osobákem v hodu oštěpem 10,79 m (210 b.). Výborný výkon předvedl i v hodu diskem 14,10 m (166 b.). Desáté místo obsadil Štěpják výkonem v hodu diskem 16,68 m (106 b.) a za 13,81 m v hodu oštěpem (76 b.). Mimo soutěž startoval český rekordman v disku Jaroslav Petrouš, který hodil 50,45 metru.