V litevském městě Šiauliau se uskutečnilo třinácté mistrovství Evropy žáků a dorostenců v radiovém orientačním běhu. Česká výprava, která čítala čtrnáct členů, z toho dva z Pardubic, se střetla o nejcennější kovy v konkurenci  jedenácti zemí. A to ve dvou závodech.

Hned v úvodním, v pásmu 144 MHz, který se odbýval v mírně vlnitém, hodně zarostlém a poněkud bažinatém terénu, dokázali pardubičtí běžci, že do českého týmu po zásluze patří.  Pavel Hladík zvládl trať v nejrychlejším čase a doběhl si pro titul mistra Evropy mezi dorostenci. V závodě ho  podpořil oddílový kolega Martin Šimáček. Ten skončil sedmý. Oba dva pak pomohli vybojovat českému týmu stříbrnou medaili.

Druhý závod, tentokráte v pásmu 3,5 MHz,  se konal následující den a v obdobném terénu. Opět se pardubičtí závodníci neztratili. Hladík si doběhl pro bronz a Šimáček zopakoval sedmou příčku. V soutěži družstev oba pomohli k zisku dalšího stříbra.

Oba pardubičtí závodníci v tomto roce ještě bojují o účast na mistrovství světa juniorů, které hostí  Srbsko.
Nejúspěšnější zemí evropského šampionátu se stalo Rusko. Čeští rádioví orientační běžci  ukořistili dvanáct cenných kovů. Tímto ziskem se zařadili na třetí pozici za Ukrajinu.