E.F.F.E.C.T. Toto týmové heslo ve formě zkratky vytyčil trenér pardubických basketbalistů Levell Sanders svým svěřencům před sezonou.

„E jako effort, F jako force, F jako focus, E jako execution, C jako communation a T jako together,“ rozšifroval týmové hodnoty, americký kouč.

V překladu se budou jeho hráči řídit slovy: úsilí, síla, soustředění, provedení, komunikace a spolu za tým. A to hned od středy, kdy dlouhány čeká premiéra v nejvyšší domácí soutěži.

Úvod nové sezónybasketbalistů* Ústí - Pardubice (liga) 26.9.
* Liga mistrů (1. a 4. října) 
* Pardubice - Hradec (liga) 6.10.
* Svitavy - Pardubice (liga) 13.10. 

Letošní sezona bude pro Beksu od začátku velmi náročná a také pestrá. Kromě Kooperativa NBL a Českého poháru má jistých deset střetnutí v evropských pohárech. Už za čtrnáct dní ji čeká jeden z největších zápasů v historii klubu. Jedná se o domácí duel ve třetím kole Ligy mistrů. Na soupeře si však musí ještě počkat. Pro tento zápas si zvolili v klubu heslo: Volíme Beksu 4.10.

„Trochu jsme to chtěli spojit s komunálními volbami, které začnou den po našem utkání. S nadsázkou řečeno: Kdo neví, koho volit, ať volí Beksu. Pokud máme uspět, tak potřebujeme podporu, partnerů, fanoušků, médií,“ vysvětlil Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice.

Pardubičtí basketbalisté se stále nemohou zbavit semifinálového prokletí v Kooperativa NBL. Co v této sezoně?

„Stále máme co nejvyšší cíle, ale nemluvme hned o finále. Musíme respektovat ostatní kluby. Půjdeme za svým postupně. Nejdůležitější bude vytvořit tým, abychom si mohli říct, že do toho dali hráči v každém utkání totální energii,“ prohlásil Pavel Stara a jeho slova doplňuje pardubický generální manažer Martin Marek.

„Celkem odešlo pět hráčů, což je na naše poměry hodně. Kvalita hráčů je na vysoké úrovni. Všechno si to ale musí sednout. Co jsem ale zatím stačil vypozorovat z tréninků či přípravných zápasů, tak máme hladový tým. Tým hladový po úspěchu.“