Nejúspěšnější dvojicí odpoledne byla Veronika Jandová s koněm Parisien Mir z 3K Přední Lhota, která dokázala vybojovat dvě vítězství. Nejprve byla nejúspěšnější v parkuru s překážkami do 80 centimetrů a následně vyhrála i soutěž s překážkami do 100 centimetrů.

„Veronika Jandová, která je svěřenkyní Tomáše Kociána, předváděla velmi dobré výkony. To však platí i o mnoha dalších jezdcích a koních. Vůbec koně po tak dlouhé zimě skákali dobře. A potěšující byl i fakt, že se v nižších soutěžích objevila řada nových tváří,“ uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a autor parkuru.

Kromě Veroniky Jandové dokázaly ještě dvě jezdkyně vybojovat dvě medailová umístění. Jana Nováková s Briliantem (stáj Nováková Teuner) vyhrála zahajovací parkur s překážkami do 60 centimetrů. V následné „osmdesátce“ startovala s Vernym a skončila druhá. Petra Schejbalová s Charismou S (JC Rusek) nejprve obsadila stříbrnou příčku v parkuru s překážkami do 100 centimetrů. A poté zvítězila na překážkách do 110 centimetrů.

Při úvodním pardubickém Hobby skákání startoval i účastník posledních dvou olympijských her ve všestrannosti Jaroslav Hatla. Představil se v parkurech do 100 a 110 centimetrů. Nejúspěšněji si vedl s Bondem 1 v nejtěžší soutěži, v níž skončil druhý. „Jardova účast znovu potvrzuje to, že na našem závodišti startuje velmi rád. Tentokrát přivezl své dva mladší koně,“ poznamenal Jaroslav Grodl.

Při zahajovacím Hobby skákání se na pískovém kolbišti uskutečnila rovná čtyřicítka startů. Nejpočetněji byl obsazen parkur s překážkami do 80 centimetrů, v němž se představilo čtrnáct dvojic. „Na úvod to určitě není špatná účast. Dá se očekávat, že za týden bude vyšší,“ řekl Jaroslav Grodl.

Další díl Hobby soutěží v parkurovém skákání se na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude konat ve středu 31. března. Program bude mít tradiční podobu. V 15.00 hodin začne parkur s překážkami do 60 centimetrů. Následně se budou skákat překážky do 80, 100 a 110 centimetrů.

„Poté se podle rozpisu bude skákat ještě ve středu 7. dubna. Uvažujeme však o tom, že vypíšeme ještě další závody ve druhé půlce dubna a na začátku května. Byly by náhradou za tři březnové soutěže, které se v minulých týdnech neuskutečnily vinou nepříznivého počasí,“ uvedl Jaroslav Grodl.

Výsledky:

Parkur s překážkami do 60 cm (11 startujících)

1. J. Nováková – Briliant (Stáj Nováková Teuner)

2. V. Lutovská – Silvous Play (JK Jezbořice)

3. N. Šafářová – Verny (Stáj Nováková Teuner)

Parkur s překážkami do 80 cm (14 startujících)

1. V. Jandová – Parisien Mir (3K Přední Lhota)

2. J. Nováková – Verny (Stáj Nováková Teuner)

3. K. Štěpánková – Vanesa (JK Jezbořice)

Parkur s překážkami do 100 cm (11 startujících)

1. V. Jandová – Parisien Mir (3K Přední Lhota)

2. P. Schejbalová – Charisma S (JC Rusek)

3. S. Dvořáková – Antea (Stáj Čistá Dvořák)

Parkur s překážkami do 110 cm (4 startující)

1. P. Schejbalová – Charisma S (JC Rusek)

2. J. Hatla – Bond 1 (Horse Academy)

3. K. Mandysová – Veles (JK DS Pardubice)

(dk, jma)