Téměř sto tisíc korun se podařilo získat v pátém charitativním utkání, které pořádala Městská policie Pardubice. V sobotu se na ledě pardubické arény utkal tým strážníků proti HC Ronal group. Výtěžek ze zápasu, který činí přesně 97 700 korun, půjde na úhradu nákladů spojených s rehabilitací pro desetiletého Kubíka Toločka. Chlapec se potýká se středně těžkým typem opoždění psychomotorického vývoje a výrazně opožděným vývojem řeči.

Tým HC Ronal group v tomto utkání nad pardubickými strážníky nakonec zvítězil, ale až v samostatných nájezdech. V základní části totiž utkání skončilo za nerozhodného stavu 7:7.

Hlavním cílem utkání ovšem nebylo skóre na ledě, ale v kasičce. „V kasičce se nám tentokrát sešlo plných 87 700 korun od diváků i hráčů a především od našich hlavních sponzorů a dalších 10 tisíc korun přišlo ještě před zápasem na Kubův účet. Díky přispění všech se podařilo opět vybrat rekordní částku, kterou Kubíkova rodina může použít na nákladné rehabilitace," uvedla mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.