Nemáme co ztratit. Proti nejúspěšnějšímu týmu poslední dekády nastoupily Hvězdy ve vstupním duelu sebevědomě. Soupeři po dvaceti minutách pláchli na tři góly, když klíčové byly slepené branky extraligového hokejisty Matýse a Kohoutka. Hokejbalista Jágr sice snížil na rozdíl jednoho gólu, ovšem pak už stříleli pouze hosté.

„Výsledek zápasu vypadá jednoznačně ovšem jednalo se o velmi těžké utkání. Soupeř si vytvořil spoustu šancí v přesilových hrách, které ale nevyužil. No a my jsme následně svoji první početní výhodu přetavili ve vedoucí gól a tím se dostali do zápasu. Byli jsme psychicky na koni, dařilo se nám v zakončení, což zápas rozhodlo,“ pochvaloval si asistent svítkovského trenér Tomáš Pelcman.

SK Hokejbal Letohrad.
Hokejbalisté bilancují podzimní sezonu. Východočeši budou mít na co navazovat

Pražská odveta ale nezastihla jeho tým v optimálním rozpoložení. Lépe řečeno, Kert vystřihl snový začátek. Gól v první minutě je vždy vítanou injekcí. Svítkov se brankově probral až za stavu 0:4, a to už bylo na zvrat pozdě. I když za poslední třetiny zaslouží hosté kredit.

„Domácí rychle skórovali a pak si vypracovali tříbrankový náskok. Přesně to jsme nechtěli. Naopak plán byl hrát zodpovědně zezadu a nedostávat laciné branky. Bohužel všechny první tři patří do této kategorie. My se musíme odrazit od výkonu v poslední třetině a urvat nějaký bod doma,“ velí Pelcman.

Zlomový gól do šatny

HBC Pardubice šokoval hokejbalovou veřejnost vyřazením Ústí nad Labem. Teď si brousil zuby na krále základu. V prvním utkání otevřel skóre, ale jediná trefa na favorita nestačila. Dva góly během necelých dvou minut na přelomu třetin znamenaly obrat, na který už hosté nenašli odpověď.

„Škoda. V prvním zápase, jsme hráli 29:49 min velmi dobře. Vedli jsme 1:0 a náš tým byl vysoce aktivní. Po buly jsme ale udělali chybičku a soupeř vyrovnal těsně před koncem druhé třetiny vyrovnal. To byl zlomový moment. Hned na začátku třetí části jsme dostali druhou branku a od té doby už byli domácí lepším týmem. My jsme začali dělat chyby a pak už jsme zápas nedokázali otočit na naši stranu,“ krčil rameny pardubický trenér Jiří Mašík.

Jiří Mašík
Rád se mazlím s poháry, nechtěli mi je půjčit

Jestliže v zahajovacím duelu série mohli pomýšlet na výhru dvě třetiny, tak ve druhém se jejich plány zbortily jako domeček z karet. Soupeře pustili do vedení a místo snížení na 1:2 z jejich pohledu inkasovali potřetí.

„Zápas se nám nepovedl už od začátku. Hostivař vedla 2:0 a i když jsme ve druhé třetině dostali domácí pod tlak, tak jsme branku bohužel nevstřelili. No a domácí svoji první větší příležitost. Pak už jsme se těžko prosazovali. Největší rozdíl je v proměňování šancí. Hostivař má ve svém středu řadu zkušených hráčů, což se projevilo v zakončení. My jsme si nepomohli ani našimi přesilovkami, kterých jsme měli několik. Pilujeme je, ale v zápase jsme je nedokázali využít. Sice prohráváme 0:2 na zápasy, ale my jsme tým a budeme bojovat až do konce,“ burcuje Mašík.

Crossdock extraliga – semifinále:

1. zápas: HBC Hostivař - HBC Pardubice 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 30. D. Vaniš (Průcha, J. Vaniš), 31. Hrabár (Taufer, J. Vaniš), 37. Čejka (Smola, Kucharčík), 44. D. Vaniš (Diviš) – 17. Krejčí (Langr, Bílý).

2. zápas: HBC Hostivař - HBC Pardubice 6:0 (2:0, 1:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 9. J. Vaniš (Čejka, Kucharčík), 13. Kudela (Urbanec, Taufer), 30. J. Vaniš (Kudela, Kucharčík), 39. Diviš (Hrabár, Smola), 40. Čejka (Lehner, Průcha), 44. J. Vaniš (Čejka, Kucharčík).
Stav série: 2:0.

1. zápas: HC Kert Park Praha - HBC Svítkov Stars Pardubice 2:6 (0:1, 1:2, 1:3).
Branky a nahrávky: 27. Jágr (Pavlík, Kovárník), 31. Jágr (Kruček, Novák) – 10. Hudec (Fanderlik), 19. Matýs (Kohoutek, Bláha), 19. Kohoutek, 38. Bláha (Hrubý, Kohoutek), 44. Stromko (Matýs, Král), 44. Král (Matýs, Hrubý).

2. zápas: HC Kert Park Praha vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 5:3 (3:0, 1:0, 1:3).
Branky a nahrávky: 1. L. Lhota (M. Kruček, Jágr), 4. Zvonek (Novák, M. Kruček), 11. M. Kruček (Jágr, Zvonek), 27. M. Kruček, 32. Suchánek (Kovárník, Mejzlík) – 31. Bláha (Král, O. Matýs), 41. Kohoutek (O. Matýs, Hudec), 45. Král (Bláha, O. Matýs).
Stav série: 1:1.

Semifinále play off se hromadně stěhuje do Pardubic. Třetí duely jsou na programu tuto sobotu. Jeden už jistý čtvrtý pak v neděli. Svítkov hraje v 16.00 a v 11.00 hodin. Případný rozhodující pátý zápas by se uskutečnil v sobotu 18. května v 16 hodin na hřišti Praha - Lužiny. HBC přivítá Hostivař ve 14 hodin. Pokud zvítězí do Polabin se půjde na hokejbal i v neděli od 14.30. Páté měření sil by bylo k vidění v sobotu 18. května od 11 hodin na hřišti Praha – Hostivař.