Zatímco v sobotu zvítězili pardubičtí hokejbalisté v nájezdech, tak v neděli na ně sáhla letohradská náhlá smrt.

Hrdinou Březina

V prvním domácím vystoupení vyšly pardubickým hráčům nástupy do prvních dvou třetin. Znamenalo to dvoubrankové vedení, které však hosté za pět minut ve druhé části vygumovali. V té třetí ani prodloužení gól nepadl. A tak vítěze musely určit nájezdy. Zatímco všichni střelci Letohradu vyhořeli, v páté sérii se trefil Březina a získal psychikou výhodu na pardubickou stranu.

Jako na houpačce

Druhé utkání bylo jako na houpačce. Autoskláři do něj vlétli a hned v první minutě se ujali vedení. Letohrad ale ve druhé třetině rychle skóre otočil. Na to zareagovaly Pardubice ve třetí periodě, kdy také ony vstřelily dvě slepené branky. Už už směřovaly do semifinále, když Jeleny spasil cizelérsky provedené trestné střílení. A tři minuty před koncem prodloužení přestěhoval Dynamit sérii Faltus zpátky do Letohradu.

Hradec se pochlapil

Favorizovaná Plzeň v Hradci Králové tvrdě narazila. Po přesvědčivých výhrách ve svém hájemství prohrála na východě Čech 3:5 a 1:3. Stejně jako v krajské sérii se i v této bude rozhodovat v maximálním počtu zápasů.

HOKEJBAL
Extraliga – čtvrtfinále play off, 3. zápasy: Pardubice – Letohrad 3:2 sn, Hradec Králové – Plzeň 5:3.
Další výsledky: Kert Park Praha – Kovo Praha 3:4 po prodl. Konečný stav série: 0:3. Ústí nad Labem – Kladno 1:5. Konečný stav série: 0:3.
4. zápasy: Pardubice – Letohrad 3:4 po prodl. Stav série: 2:2. Hradec Králové – Plzeň 3:1. Stav série: 2:2.