VŽDY O KROK VEPŘEDU
První třetina byla poznamenána průtrží mračen. A padající voda roztočila kolo pardubického mlýnu. Přestože skončila nerozhodně domácí znovu soupeře ujistili, že to bude boj. Ve druhé části se dvakrát prosadili ze smrtících brejků a tu třetí mohli kontrolovat.

„Byli zvyklí, každého v první třetině přejet a pak zápas dohrávat. A to jim ve finále nedovolujeme. Takže znervózní a pak to mají strašně těžké. Stejně jako v Praze rozhodla větší chuť, srdíčko a týmový duch,“ má jasno pardubický útočník Lukáš Vlasák.

OD ZAČÁTKU VŠE ŠPATNĚ
Domácí rychle inkasovali a poté nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, která trvala téměř dvě minuty. V dalším průběhu utkání se tak nedostali ke své největší zbrani k rychlým protiútokům. Pardubicím se přitížilo v polovině druhé části, kdy jim soupeř předvedl, jak naložit s přesilovkou pět na tři. Půlminutovou využil za dvacet vteřin. A když do konce prostředního dějství přidal ještě dva góly, nebylo co řešit. Z unaveného výkonu pardubických hokejbalistů bolely oči a manželky na tribuně jim vyhrožovaly, že nedostanou večeři… Uvaří jim v sobotu?

Hokejbalová Crossdock extraliga
FINÁLE – 3. zápas:
Autosklo H.A.K. Pardubice – Kert Park Praha 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Branky: 24. a 43. Česák, 7. Förstl, 27. Emmer, 44. Bílý – 10. Dejneka, 39. Kruček.

4. zápas:
Autosklo H.A.K. Pardubice – Kert Park Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1). Branky: 23. a 42. M. Kruček, 3. Danko, 25. Zvonek, 26. Palla. Stav série: 2:2.

Sestava Pardubic: Stárek – Filip, Novotný, Mokříž, Zajíček, Urban, A. Bucek, Turyna, Mašík, Krejčí, Březina, Bílý, Vlasák, Česák, Urbanec, Förstl, Moravec, Staněk, Emmer, J. Bucek, Štefka.

Rozhodující zápas se hraje 16. června v Praze.