Hokejbalový dort ozdobili zlatou šlehačkou!

Pardubice - Starší dorostenci HBC Autosklo H.A.K. Pardubice podali ve čtvrtém finále nejlepší výkon sezony. Po utkání křepčili s mistrovským pohárem

2.6.2013

Jsme mistři republiky! Tuto větu si po skončení extraligy staršího dorostu mohli říct jen v Pardubicích. Autoskláři poprvé v historii klubu vybojovali zlaté medaile.Foto: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

To nejlepší na konec! Starší dorostenci HBC Autosklo H.A.K. Pardubice zvládli obě domácí střetnutí a po zásluze zvedli nad hlavu mistrovský pohár určený pro vítěze extraligy. Dokráčeli si k němu po nejlepším výkonu sezony. Stalo se tak poprvé v dějinách poměrně mladého klubu. Trenér týmu dospělých si může mnout ruce…

3. finále: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Škoda Plzeň 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).
Branky: Förstl (Gabriel), Zvonek (Urbanec).
Vyloučení 14:8.
Střely: 20:18.
Sestava: Veselý (Chmelík) – Kostkan, Pecina, Pražan, Kupka, Machek, Novotný, Tajovský, Kasal, Förstl, Severýn, Polák, Gabriel, Moravec, Urbanec, Zvonek, Lukáč, Kopa, Karásek, Kunc, Šťastný, Česák. Stav série: 2:1.
„Zápas byl z naší strany až nepochopitelně nervózní. Přitom se nám podařilo se brzy dostat do dvoubrankového vedení a k panikaření neměl být důvod. Ve druhé třetině ale začala série vyloučení na naší straně a Plzeň tak hrála prvních deset minut prakticky nepřetržitou přesilovou hru pět na čtyři ale také pět na tři. Ve třetí části rozhodčí pokračovali ve stejném trendu, a tak obě trestné lavice prakticky nevychladly. Plzeň se snažila snížit, ale Michal Veselý se v brance překonával. Navíc naši bránící hráči by raději vypustili duši, než aby dovolili soupeři skórovat. Po zápase jsem klukům poděkoval za obětavost a nasazení, ale vytkl jsem jim často zbytečné útočné fauly. Byl to od nás hazard," okomentoval třetí finálový duel pardubický kouč Jiří Doležal.

4. finále: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).
Branky: Urbanec (Zvonek), Zvonek (Polák), Förstl.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 1:0.
Střely: 27:18.
Sestava stejná.
Stav série 3:1. Pardubice získaly mistrovský titul.
„Obě utkání byla odlišná jako den a noc. V tomto jsme pravděpodobně sehráli svůj nejlepší zápas sezony. Od začátku nebylo pochyb o tom, že se kluci poučili z předchozího duelu a že tentokrát nechtějí nic riskovat. Vytvářeli jsme si spoustu šancí a opět jsme se dostali brzy do vedení. Plzeň se snažila, ale bylo vidět, že se trápí. Když už se dostala do slibné šance, narazila na skvělého Veselého. I když jsme stále vedli jen o jednu branku, o výsledek jsme se nebáli a stále pokračovali ve své hře. Ve třetí třetině jsme se ještě více snažili hrát zezadu a díky tomu, že se Plzeň tlačila do útoku, přicházely i další šance. A pak to přišlo – využitá přesilovka a rázem byl titul na dosah. A když pár minut před koncem utekl Filip Förstl a jako správný kapitán podtrhl náš sezonní účet, mohly oslavy propuknout naplno,"  uvedl Jiří Doležal, který se pochopitelně nemohl ukrýt před  sprškou šampaňského.

2.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.