Na východ Čech zamíří celkem 18 mužských a 6 ženských týmů z celého světa. V elitní mužské části nebudou chybět celky Slovenska, Kanady, USA či Švýcarska, na turnaji si zahrají ovšem i Bermudy či Kajmanské ostrovy. Češi chtějí navázat na předchozí domácí šampionáty a zároveň triumfy z Litoměřic v roce 1998 a z Plzně o jedenáct let později.

„V mužstvu už je cítit natěšenost, kabina tím žije. Věřím, že do turnaje vletíme připraveni na sto procent," říká trenér mužského národního týmu Drahomír Kadlec, který do nominace vybral i sedm hráčů z východočeských klubů.

Čeští hokejbalisté vstoupí do turnaje duelem proti Švýcarsku, který se hraje 1. června po zahajovacím ceremoniálu. Konečnou nominaci oznámil i trenér ženského týmu Karel Manhart, jenž do týmu zařadil také sedm hokejbalistek z východních Čech. Češky zahájí šampionát 3. června zápasem proti Velké Británii.

Permanentní vstupenky na celé mistrovství stojí 600 korun, jednodenní vstupné činí 100 a na poslední dva dny 200 korun. Děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma, do 18 let za 50 korun.