První jízdu pátého dílu letošního seriálu mistrovství světa třídy MX3 vyhrál Martin Žerava. Do čela se dostal ve druhém kole a a za nadšeného jásotu diváků si vedoucí příčku udržel až do konce, sedm vteřin před druhým Italem Alex Salvinim.

Ve druhé jízdě se jezdec náchodského UFO Racing teamu propracoval po startu ze šestého na druhé místo a vypadalo to, že se stane hvězdou holického závodu. V závěru měl pád, naštěstí motorku ihned nastartoval a dojel šestý. To mu stačilo na celkově třetí místo za vítězným Julienem Vanni z Francie, druhý skončil Ital Alex Salvini. Vanni si upevnil pozici vedoucího muže seriálu. Z českých reprezentantů se dále umístili: 8. Zaremba, 12. Bartoš, 14. Kadleček, 15. Čepelák, 19. Masařík, 20. Kostelecký a 21. Marek…

První závod v kategorii mistrovství Evropy třídy EMX2 vyhrál mladičký Jeffrey Herlings z Nizozemska. Ve druhé dominoval Christophe Charlier z Francie, který si připsal celkový primát a upevnil si tak vedoucí pozici průběžného pořadí. Druhý se umístil výborný Slovák Martin Kohút.