Jan Dymák – Hayk Mkrtchyan (kategorii do 67 kg)

„Hayk nastoupil do zápasu agresivním stylem a snažil se o neustálý tlak. Honza se však soupeře nezalekl a pustil se s ním do tvrdých výměn, ve kterých ovšem byl o něco přesnější soupeř. Ve velice pěkném zápase nakonec na body zvítězil pražský bojovník, ale i přes prohru jsme s Honzovým výkonem velice spokojeni. Ukázal, že má srdce bojovníka a nasbíral další cenné zkušenosti,“ poukázal na význam zápasu pardubický trenér René Blažejovský a byl ještě konkrétnější.

„Oproti předešlým zápasům, ve kterých Honza převážně boxoval, vidím velké zlepšení v pestrosti technik, které používal. Snažil se zavírat boxerské kombinace kopy a zlepšil i práci v klinčích.“

Jitka Holubová – Martina Müllerová (kat. do 60 kg)

„Především je nutné říct, že sílám, že se jednalo o finálový zápas, který byl vybrán do programu galavečera. Naše soupeřka z oddílu Iron Fighters kickboxing je reprezentantka ČR, medailistka z MS, která u nás v plnokontaktních disciplínách zatím nenašla přemožitelku. Jitka do svého čtvrtého zápasu kariéry nastoupila bez respektu. Hned od začátku prvního kola zabrala střed ringu a technicky pestrými kombinacemi sbírala bod po bodu.

Úvodní dějství zaslouženě vyhrála. Začátek druhé rundy se odehrával v podobném duchu, nicméně naší závodnici postupně docházely síly. Toho si zkušená soupeřka všimla a začala obracet zápas na svoji stranu. Postupně rozebírala Jitčinu obranu a na konci druhého kola ji nahnala do rohu. Tam ji zasypávala údery, což si vyžádalo první naše počítání. Naštěstí nátlak jsme ustáli do konce kola. Fyzicky vyčerpaná Jitka nastoupila do závěrečného třetího dějství, ve kterém se ještě snažila překvapit soupeřku kontraúdery, ale obhájkyně titulu se nenechala nachytat.

Svůj tlak ještě vystupňovala a dalším počítáním ukončila zápas, Zaslouženě získala již čtvrtý republikový titul,“ přiznává stále ještě aktivní kicboxer a ke své ovečce dodává.

„S výkonem Jitky jsme byli spokojeni. Po technické stránce jí nebylo co vytknout, jenom je potřeba zlepšit fyzickou kondici, která byla pro nás tentokrát limitující.“

(zz)