Těsnoty a obraty v koncovce… Svitavští basketbalisté doma nezvládli závěr s Levicemi. Naopak pardubickým hráčům se podařilo udolat USK Praha.

Tuři Svitavy – Astrum Levice 65:69 (25:18, 39:32, 50:56).

USK Praha – BK JIP Pardubice 82:87 (33:21-, 52:41, 72:64).

Body: Hruban a Sedmák po 23, Šotnar 16, Votroubek 10, Mareš 5, Vocetka 3, Soukup 2 – Arnold a Muirhead po 14, Hampton 13, Bohačík 12, Kotas 11, Pospíšil 9, O. Peterka 7, Čarnecký 4, Černošek 3. Rozhodčí: Lukeš, Kurz, Komprs. Trojky: 9:4. Trestné hody: 10/9 – 28/19. Fauly: 25:17. Doskoky: 26: 35.

Pardubice si prožily první čtvrtinu z říše strašného snu. Na co domácí sáhli, to jim vyšlo. A tak se nikdo nemohl divit, že vedli o dvanáct bodů. JIP nechtěl skončit na „jipce“, proto musel přidat. Přelom úvodních dvou částí vyhrál 12:2. V polovině druhého kvartálu se přiblížil na rozdíl jediného koše (stav 37:35). Jenže v závěru první půle se „vysokoškoláci“ opět dostali do dvojciferného brejku.

„Hráči USK podali skvělý výkon se spoustou krásných individuálních akcí. Ukázali velkou odvahu ve hře jeden na jednoho. Oproti poslednímu utkání s námi se opět zlepšili. Musím přiznat, že dlouho byli jasně lepším týmem,“ ocenil pardubický trenér Jan Slowiak parádní výkon hostitelů.

Tým z Folimanky vedl po třetím dějství o osm bodů a ještě dvě minuty před koncem byl v plusu. Poté překlopil misky na pardubickou stranu Kotas, bývalý hráč USK. Hosté se ujali vedení 82:83 a pak už soupeře k ničemu nepustili.

„Týmu musím poděkovat za vůli vrátit se do utkání, za zlepšující se snahu v obraně. Ta gradovala v poslední čtvrtině, kdy jsme se dostali do správné agresivity a dokázali jsme utkání zlomit v náš prospěch. Šlo ale o nesmírně těžký zápas,“ zdůrazňuje Jan Slowiak.

Další výsledky – 22. kolo:

Chomutov – Ústí nad Labem 95:87, Nymburk – Inter Bratislava 101:49, Ostrava – Prostějov 79:82, Děčín – Kolín 83:75, Opava – Plzeň 80:68.

1. Nymburk 22 21 1 1992:1438 43
2. Pardubice 22 18 4 1782:1487 40
3. Prostějov 21 18 3 1834:1516 39
4. Děčín 22 15 7 1670:1459 37
5. Kolín 21 15 6 1794:1672 36
6. USK Praha 22 13 9 1702:1647 35
7. Ostrava 22 10 12 1757:1688 32
8. Levice 22 8 14 1710:1725 30