Napínavý souboj se odehrál v kategorii mužů. Po plavecké části byl na čele Jan Volar, který si ještě v polovině cyklistiky udržoval velký náskok před Pavolem Šimkem. Pak se slovenský triatlet ujal vedení a do depa dorazil na prvním místě. V běžecké části ale ze zadních pozic zaútočil favorizovaný olympionik Přemysl Švarc a díky skvělému finiši si nakonec odnesl zlato.

„Plavalo se mi dobře, vytvořil jsem dvojičku s Honzou Volarem. Jenže na kole jsem se hodně trápil, chvíli jsem dokonce přemýšlel o tom, že to zabalím. V běhu se mi dařilo ale, tak jsem rád, že jsem to neudělal," okomentoval své vystoupení Přemysl Švarc, jinak také účastník olympijských her v Londýně.

V ženské kategorii zvítězila Helena Kotopulu. Z vody vylézala jako osmá, na kole se prodrala na druhé místo. A poté, co se ve své nejsilnější disciplíně, běhu, dostala do vedení, už nedala soupeřkám šanci.

„Horko mi nevadilo, mám raději teplejší závody. Mohla jsem na kole trochu přidat a na plavání se prodrat víc dopředu, tam byla docela bitka, ale celkově jsem spokojená," uvedla Helena Kotopulu, která v Pardubicích závodila vůbec poprvé.

Czechman táhne. A to napříč všemi věkovými skupinami. Počet 632 účastníků představuje novodobý rekord. „Tři roky po sobě máme startovní listinu před závodem takřka stejnou, blíží se sedmi stům závodníků. Ve finále je vždycky otázka, kolik lidí v den D nedorazí. Ale tohle byl historicky největší počet lidí, kteří odstartovali," doplnil ředitel závodu Tomáš Petr.

Určitě ho potěšil fakt, že o budoucnost závodu se nemusí obávat. Vždyť do dětského klání vyrazilo 120 účastníků. 

Czechman 2017
Muži: 1. Přemysl Švarc (TTK Slavia VŠ Plzeň) 04:04:28 hod, 2. Pavol Šimko (Galant Brno) 04:04:50 hod, 3. Pavel Petrásek (Etriatlon Team) 04:05:33 hod.
Ženy: 1. Helena Kotopulu (TrimaxMoravia Team) 4:31:00 hod, 2. Annett Jalowi (TV Dresden, Něm.) 4:39:16 hod, 3. Petra Krejčová (TriSK ČB) 4:40:22 hod.