Kooperativa NBL
Dnes 16.30: BK JIP Pardubice – BK Olomoucko (Tipsport arena)

Utkání Kooperativa NBL bude předcházet vystoupení Komorní filharmonie Pardubice s hostem, zpěvačkou Dashou a její doprovodnou skupinou Pajky Pajk.

Také v letošním roce se neodmyslitelnou součástí tohoto projektu stane charitativní pomoc. A organizátoři by také rádi zaútočili na divácký rekord nejvyšší soutěže mužů, který má hodnotu 4850…

„Vnímáme, že celý večer bude mít dva vrcholy: tím prvním je koncert, tím druhým pak zápas. My se pochopitelně plně koncentrujeme na samotné utkání a uděláme vše pro to, aby příznivý dojem, který budou mít fanoušci a příznivci z předchozího koncertu, přetrval i do sportovní části programu. Nebo ještě lépe – abychom ho vylepšili naším pozitivním výkonem a výsledkem,“ přeje si pardubický kouč Tomáš Bartošek.
V prvním utkání Beksa na Moravě zvítězila 94:80. Ale pozor, zdání klame.

„Olomoucko udělalo radikální změny ve svém kádru. Bylo něco jiného s ním hrát v první fázi sezony a teď, kdy už se jeho hráči více sehráli. Jedná se o velice kvalitní, útočně laděný tým, jehož osu tvoří zahraniční hráči, zejména rozehrávač Močnik, křídelníci Fuller a Šepa, a pivot Mitchell. Jako tým se snaží hrát rychlý basketbal, což platí i o nás, takže věřím, že to bude divácky atraktivní zápas,“ přemítá Bartošek.

Utkání je součástí projektu Hrajeme spolu za Pardubice IV
Vystoupení Pohybového studia Hroch Pardubice, koncert Komorní filharmonie Pardubice, dále zpěvačky Dashy a kapely Pajky Pajk.
Projekt má tradičně charitativní podtext: část výtěžku ze vstupného, z prodeje triček s logem projektu a z dalších aktivit přímo v Tipsport aréně, bude věnována ve prospěch osmiletého Adámka z Pardubic, jenž má po operaci nosních mandlí vážně poškozený mozek.
Čestný rozskok basketbalového utkání vhodí Dasha.

O přestávce utkání se koná soutěž ve smečování, které se zúčastní šest hráčů týmu BK Synthesia Pardubice U11.